Nezapomeňte, že je zítra Den dětí, a pěkně to oslavte. Co třeba sladkým výletem do Madridu?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 5. 2018 • Přečteno 2381x

Sladké po ránu? Tak prosím. Jestli chcete dětem dopřát tradiční španělskou snídani, třeba se s nimi, stejně jako my, můžete vypravit na křupavé tyčinky churros.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do MadriduZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Skvělé churros nabízí i proslulá cukrárna San Ginés (Pasadizo San Ginés 5), jejíž historie sahá až do roku 1894. Na tento sladký zážitek vaše děti jen tak nezapomenou.

K začátku června patří dozrávající jahody, první závan vůně rozkvétajících lip, bezstarostnost blížících se prázdnin, ale i dětský den. Co ho letos oslavit třeba společnou návštěvou nějaké vyhlášené cukrárny v Madridu? A co ochutnat? Křupavé churros ve slavné „churreríi“ Los Artesanos 1902. O co jde? O nic víc ani míň než o vynikající nasládlé tyčinky, které se namáčejí do horké čokolády.    

Tato sladká pochutina je sice oblíbená v celém hispánském světě, my vás na ni ale tentokrát zveme do Madridu, kde všemi dětmi oblíbené jídlo španělské kuchyně vzniklo. Až si půjdete v centru Madridu prohlédnout známý kostel Monasterio de las Descalzas Reales (Plaza de las Descalzas), nos vás jistě zavede až do vyhlášené „churreríe“ Los Artesanos 1902.  

Tyčinky z odpalovaného těsta osmažené v oleji, které se namáčejí v rozpuštěné hořké čokoládě, tu podle rodinné receptury vyrábějí již pět generací. Díky důvtipu zakladatelů můžete celý proces výroby sledovat skleněným oknem jako na televizní obrazovce.

A i kdyby se vám náhodou stalo, že churros ochutnáte někde jinde než právě tady, zajděte si sem alespoň na koblížky pestiños namáčené v medu. Sladší dětský den už společně nezažijete!

A jak se k sobě hodí děti a MadridPerfektně! Milujeme radost v dětských očích, kterou dokáže vykouzlit např. jízda visutou lanovkou (teleférico) až do bývalé královské obory – Parque de la Casa de Campo, již roku 1559 založil král Filip II.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Španělsko (Madrid)

Do srdce Španělska

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Madridu

Zájezdy do Madridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. září

Španělsko (Barcelona)

Katalánská metropole živě

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Barcelony

Zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nezapomente-ze-je-zitra-den-deti-a-pekne-to-oslavte.-co-treba-sladkym-vyletem-do-madridu/Doporučujeme z Španělska

Nejnovější z ŠpanělskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024