Oprašte brusle a projeďte se s námi kanadskou Ottawou. Nejdelší kluziště na světě zahájilo sezonu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 18. 1. 2018 • Přečteno 2035x

Kdo se vypraví během ledna nebo února do kanadské Ottawy a přitom zatouží vyzkoušet něco nového, nejspíš si nazuje brusle a sklouzne se po unikátním kluzišti Rideau Canal.

Vyberte si z našich zájezdů do KanadyZobrazit zájezdy

Tip pro vás…           

U některého ze stánků ochutnejte oblíbený BeaverTail – smaženou sladkou pochoutku ve tvaru bobřího ocasu, ukrytou třeba pod peřinou z cukru a skořice.

Když z jara rozmrzly všechny rybníky, najednou nám ty tváře zčervenalé chladem, čepice a šály od ježíška a lední brusle nějak chyběly. Sice jsme občas vyrazili na inline stezky, ale už jsme zase nutně potřebovali slyšet ty dlouhé tahy ostří na kluzišti. Zkusíte si tipnout, kam se za bruslařskou turistikou chystáme vyrazit letos? Jednoznačně do kanadské Ottawy. Nejdelší kluziště na světě je totiž k projížďce na ledě naprosto ideální.

Už před několika tisíciletími využívali lidé klouzání po zamrzlých vodních plochách jako způsob dopravy při dlouhých cestách za lovem zvěře. Alternativním zásobovacím spojením Montrealu s Kingstonem byl v 50. letech 19. století i slavný Rideau Canal, vybudovaný povětšinou irskými dělníky.

Zatímco od května do října brázdí hladinu tohoto vodního kanálu lodě, v zimním období se 7,8 km dlouhá část vodní cesty promění ve veřejné kluziště. To bylo v roce 2005 dokonce zapsáno do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdelší oficiální přírodní kluziště na světě. A aby toho nebylo málo, v roce 2007 rozšířilo také Seznam světového dědictví UNESCO. 

Na ledovou plochu o rozloze 165 621 m2, odpovídající zhruba 90 olympijským kluzištím, každodenně vyjede přes 20 tisíc místních i návštěvníků Ottawy. Nedávno v kanadském hlavním městě zahájili už svou 48. bruslařskou sezonu.

Bezplatně bruslit by se zde mělo do konce února, případně až do začátku března, to však závisí na počasí. Po ledové ploše se na bruslích dostanete až do oblíbených parků, hospůdek, k majestátnímu Parlamentu i k některým vyhlášeným muzeím a restauracím. Nemáte-li brusle vlastní, můžete si je na hodinu půjčit za 15 dolarů (cca 319 korun). Tohle místo zkrátka musíte v zimní metropoli Kanady navštívit dřív než všechna ostatní.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Kanada

Do země javorového listu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Kanady

Zájezdy do Kanady

Nejbližší volný zájezd již 24. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/opraste-brusle-a-projedte-se-s-nami-kanadskou-ottawou-nejdelsi-kluziste-na-svete-zahajilo-sezonu/Doporučujeme z Kanady

Nejnovější z KanadyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024