Valentýn na newyorském Times Square: dejte průchod své vášni v líbacích budkách

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2063x

Times Square již poosmé vyhlásilo soutěž pro designéry a umělce, kteří měli netradičně ztvárnit srdce ke dni zamilovaných. A jak to letos dopadlo?

Vyberte si z našich 10 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Líbání (nejen o Valentýnu) je příjemné, zdravé a k tomu zahání stres. Ale když přijde řeč na líbání v New Yorku, jen stěží si někdo ze zamilovaných představí zrovna náměstí Times Square, po němž denně projde přes 350 tisíc lidí. To totiž k líbání nesvádí ani toho nejzarytějšího romantika. Změní to vítězná valentýnská instalace v podobě zrcadlově lesklých srdcí?

Times Square, které je v podstatě křižovatkou Broadwaye a Sedmé avenue a platí za nejrušnější newyorské náměstí vůbec, pokračuje i tento rok v oblíbené a všemi očekávané tradici. 

Letos již poosmé vybíralo sdružení Times Square Alliance talentované umělce a designéry, kteří získají možnost zrealizovat svůj originální nápad na netradiční řešení zcela tradičního valentýnského srdce coby uměleckého objektu. Srdce, jak známo, v mnoha kulturách symbolizuje lásku a vše s ní spojené.

Instalace je k vidění až do 6. března 2016.Instalace je k vidění až do 6. března 2016.

Vítězný návrh architektonického studia Collective-LOK si mohli kolemjdoucí poprvé prohlédnout 9. února.

Tvůrci svých dvanáct zlatých zrcadlových srdcí o výšce tří metrů přirovnávají k „zásnubnímu prstenu“ vlastního milostného vztahu s podívanou, jež se jim den co den naskýtá na Times Square.

V podstatě vytvořili kaleidoskopických pavilon, jenž odráží a zároveň stupňuje neustále pulzující život na Times Square.

Uvnitř každého srdce navíc vznikla jakási líbací budka ve tvaru diamantu, která bezprostředně zrcadlí každý pohyb zamilovaného páru. V ruchu velkoměsta všem zamilovaným poskytuje prostor pro intimitu a trochu předvádění se zároveň.      

Chcete-li si toto jedinečné ztvárnění lásky sami prohlédnout i osahat, čas máte až do 6. března 2016.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/oslavte-valentyn-na-newyorskem-times-square-a-dejte-pruchod-sve-vasni-v-libacich-budkach/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024