Dlouhému půstu před Velikonocemi v Londýně předchází Palačinkový den

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7143x

V úterý před Popeleční středou je v Londýně den věnovaný palačinkám. Nese se ve jménu soutěží v jejich přípavě i pojídání. Letos připadne na 17. února.

Vyberte si z našich 53 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

První recepty na palačinky najdeme v kuchařských knihách už od roku 1439?

Palačinkový den nebo také masopustní uterý spadá v Londýně vždy do doby mezi 2. únorem a 9. březnem. Záleží na datu Velikonoc. Letos připadl na úterý 17. února.

Kromě pojídání různě ochucených palačinek se v Londýně udržela i dlouhá tradice palačinkových závodů. Jejich účastníci musejí pohazovat palačinkou na pánvi a zároveň přitom běžet do cíle.

Peněžní výtěžek ze závodů je pak věnován charitě. Podívejte se na seznam londýnských restaurací, kde se dá palačinkový den oslavit.

Palačinkový den je svátečním dnem před půstem, úterým, po kterém přichází Popeleční středa. Tou pak začíná čtyřicet postních dní, které trvají až do Velikonoc.

Palačinkový den se proto stal vhodnou příležitostí, jak využít potraviny, kterých se o půstu dříve lidé museli vzdát: mléko, máslo a vajíčka.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 53 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/palacinkovy-londyn/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AngliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023