Paříž 4x jinak: nový pohled, svérázná muzea, konkurence Seiny a místa podivnější než katakomby

Karolína Petrová Karolína Petrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 11. 2018 • Přečteno 5787x

Rozhlédněte se z věže sv. Jakuba, plujte parkem Villette, kochejte se uměním Picassa i výtvory vylovenými ze dna kanálu. Paříž jinak!

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Je úplně jedno, jestli jedete do Paříže poprvé, potřetí nebo jestli jste v Paříži častěji než doma. Pokaždé se vám zastaví srdce, když spatříte majestátní Eiffelovu věž v lehkém ranním oparu nebo když v podvečer vystoupáte k bazilice Sacré Coeur a červánky se rozlijí po Paříži. I tak ale někdy přijde moment, kdy si řeknete, že je čas na změnu. My jsme pro vás našli několik způsobů, jak si zážitek z metropole nad Seinou užít nově a bez hromady dalších návštěvníků. Tady jsou!

1. Místo Eiffelovy věže věž sv. Jakuba

Věž sv. JakubaVěž sv. Jakuba

Jedinečný výhled na Paříž můžete mít nejen z Eiffelovy věže, to určitě víte. Hodně lidí preferuje výhled z mrakodrapu Montparnasse, který je jedním z nejhezčích. A nejen proto, že to je jediné místo, kde mrakodrap nevidíte a „nekazí“ vám panorama města.

Naším oblíbencem je však Tour St-Jacques neboli věž svatého Jakuba, pozůstatek kostela z 11. století. Fantastický panoramatický výhled vám představí Paříž jako na dlani.

2. Místo Louvru speciální muzea

Rodinovo muzeumRodinovo muzeum

Jste fanoušky umění, ale davy v Louvru vás odrazují od jeho návštěvy a v Orsay už jste byli? Pokud vás baví orientální umění, navštivte Musée du quai Branly, pokud vás baví technika, zajděte si do Muzea umění a řemesel.

Milovníci umění 19. a 20. století nesmí vynechat Monetovo, Rodinovo nebo Picassovo muzeum. Mimochodem Paříž má i několik opravdu bizarních muzeí – muzeum dějin medicíny, panenek, upírů nebo zajímavé muzeum padělků.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

3. Místo Seiny kanál L’ourcq nebo Villette

Užijte si plavbu po kanále Bassin VilletteUžijte si plavbu po kanále Bassin Villette

Myslíte si, že není nic romantičtějšího než plavba po Seině? Zapadající slunce, rozsvícené město, případně blikající Eiffelova věž? Co takhle šlapadla, ticho, klid a zeleň?

Park Villette na severovýchodě Paříže sice není obyčejný a zdaleka ani ne typický pařížský park, ale rozhodně stojí za návštěvu. Protíná jej totiž kanál, který navazuje na stejnojmenný Bassin Villette a je tady prostě krásně.

4. Místo katakomb a hřbitovů pro lidi psí hřbitov, stoky a kanalizace

Kočíčí hrobKočíčí hrob

Pařížské hřbitovy i samotné katakomby jsou mezi turisty velmi oblíbené, v žádné jiné metropoli nejsou tak proslavené jako právě tady v Paříži. Proto je na čase objevit i jiná tajemná a prapodivná místa.

Třeba na hřbitově psů a dalších domácích zvířat tak najdete nejen psí ostatky, ale jsou zde pochovány například kočky, králíci, rybičky nebo i lvi a opice.

Pokud vyloženě prahnete po prohlídce podzemí, navštivte jedinečné Muzeum pařížských stok (Musée des Égouts), exponáty jsou naprosto parádní!

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Francouzské Švýcarsko + MONT BLANC
11. – 15. 7. 2024

Další zájezdy

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pariz-4-x-jinak/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024