Pařížský maraton: největší maraton v Evropě v nejmalebnějším městě světa

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 7915x

Více než 42kilometrová trasa závodu vedla kolem nejatraktivnějších památek hlavního města Francie. Nejeden z běžců se občas zastavil, aby si tu krásu vyfotil.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Na maraton, který se bude konat v příštím roce 3. dubna 2016 je již spuštěna registrace, a rovných 3500 míst je již vyprodáno? Takže pokud vás láká pařížský maraton v příštím roce, neváhejte. Místa budou během 3 měsíců vyprodána.

Aneb tak zní motto velkolepého pařížského maratonu, který se koná vždy jednou ročně. V neděli 12. dubna se třetího největšího maratonu na světě zúčastnilo 50 tisíc běžců, kteří měli úžasnou atmosféru diváků, kterých bylo přes čtvrt milionu.

Běžci měli doslova unikátní vyhlídkovou trasu, která vedla kolem těch nejkrásnějších památek hlavního města: Od Vítězného oblouku, přes Champs-Elysées, náměstí Svornosti, kolem náměstí Bastily, až k zámku Chateau de Vincennes a poté zpět kolem katedrály Notre Dame po nábřeží hezky až k Eiffelovce a zase zpět až k Vítěznému oblouku.

Byl to doslova strhující běh plný atmosféry, a to hlavně díky fanouškům, úžasným vyhlídkám na nejkrásnější památky, kdy nejeden z běžců potvrdil, že se místy ani nesoustředil na běh, ale musel se dokonce zastavit, aby si tu krásu nafotil. Velikou výhodou bylo, že se jednalo o jeden celý okruh, který byl přesně 42 km a 195 m. Běžcům také hrál do karet fakt, že Paříž je z valné části rovinka, takže na tratích neměli žádný kopec.

Začátek vypukl v 10 hodin ráno, někteří jedinci dobíhali ještě v podvečerních hodinách. Nejlepší čas měl rodák z Keni, Mark Korir s neuvěřitelným časem 2 h 5 min a 38 sekund. Mezi posledními, ale asi těmi největšími pocity zadostiučinění, byly časy klidně i přes 9 hodin.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizsky-maraton/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024