Autům vjezd zakázán! Slavná nákupní tepna Regent Street v Londýně hostí letní kulturní festival

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 2456x

Regent Street v Londýně se každou červencovou neděli promění v místo plné zábavných aktivit pro všechny věkové kategorie...

Vyberte si z našich 34 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Co všechno se může stát, když se na celou neděli uzavře dopravě jedna z nejslavnějších a nejelegantnějších nákupních ulic na světě? Odpověď najdete na Regent Street ve West Endu v londýnském obvodu Westminster, která se každou červencovou neděli promění v místo plné zábavných aktivit pro všechny věkové kategorie. A je z toho obrovská událost!        

Bezplatný festival Summer Streets se koná letos již počtvrté a po čtyři červencové neděle poskytuje jedinečnou příležitost zažít Regent Street, ulici s největší koncentrací obchodů v Londýně, bez neustálého proudění černých taxíků a červených autobusů. Každá neděle je navíc věnovaná odlišnému tématu, nuda tady zaručeně nehrozí!  

4 červencové neděle = 4 interaktivní témata

1. Zahradní slavnost

5. července se Regent Street uzavřela dopravě vůbec poprvé a jako mávnutím kouzelného proutku se proměnila v kouzelnou zelenou oázu uprostřed města plnou letních trávníků, pestrobarevných motýlů a včel. Nechyběla živá hudba, taneční vystoupení, malování na obličej…

2. Zdraví je to vůbec nejdůležitější!

Také během druhé červencové neděle navodí tu správnou letní atmosféru příjemně znějící tóny živé hudby. Neděle 12. července se ponese v duchu fitness a zdravého životního stylu. Nebudou chybět dynamické lekce užitečných cviků na protažení a uvolnění těla či třeba minikurz ragby s hráči slavného týmu Harlequins. Luxusní Hotel Café Royal (Akasha Spa) během této neděle dokonce nabízí bezplatné dvacetiminutové ošetření rukou (14:00–18:00).  

3. Festival módy    

19. července vyroste na Regent Street dočasné přehlídkové molo dlouhé padesát metrů a představí to nejzajímavější, co místní módní butiky nabízejí.  

4. Umění a kultura

A to nejlepší nakonec! 26. července rozpumpuje Regent Street umění a kultura. Chybět nebudou interaktivní umělecké instalace předních londýnských umělců či představení módních kolekcí nejúspěšnějších absolventů Westminsterské univerzity.   

Během celého festivalu se můžete těšit také na stolování pod širým nebem, ochutnávání speciálních letních koktejlů, zábavné rodinné aktivity, speciální nabídky obchodů, vystoupení nejžhavějších hudebních talentů, DJs, opalování na lehátkách Tommy Hilfiger aj. Spoustu nečekaných překvapení plánuje také světoznámý obchodní dům Liberty, jenž slaví své 140. narozeniny.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/regent-street-v-londyne-hosti-letni-kulturni-festival/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024