Řím láká na nový zábavní park

Nikol Kupková Nikol Kupková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6125x

V Římě se nedávno otevřel nový zábavní park Cinecittà World s kinematografickým zaměřením. Postaven je na místě bývalých ateliérů filmového studia Dinocitta a nabízí pohled do výroby filmů.

Vyberte si z našich 20 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Cinecittà World  je otevřen denně od 10 hodin do 23 hodin a základní vstupné je 29 euro.

V Římě se nedávno otevřel nový zábavní park Cinecittà World s kinematografickým zaměřením. Postaven je na místě bývalých ateliérů filmového studia Dinocitta a nabízí pohled do výroby filmů.

Park je rozdělen do několika částí, které vás zavedou do starověkého Říma, westernového městečka či New Yorku v roce 1920. Připraveno je na 20 atrakcí (včetně obří horské dráhy), osm filmových scén, čtyři divadla a čtyři restaurace nabízející kvalitní italskou kuchyni.

Od Disneylandu se Cinecitta World chce odlišit větším prostorem pro představivost návštěvníků. Celé místo je tak laděno spíše do stylu produkce filmů, než do samotných produktů. Například zaměstnanci parku nejsou oblečeni jako filmoví hrdinové, ale jako lidé z natáčecího zázemí.

Vedlejším záměrem je potom přimět turisty, aby v Římě strávili více čas. V průměru tam totiž jezdí jen na dva až tři dny, které jim vystačí na návštěvu stěžejních památek. Také proto byl při stavbě parku kladen důraz na kvalitu a propracovanost – ať už designu, programu či jídla.

Nikol Kupková

Nikol KupkováExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 20 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rim-laka-na-novy-zabavni-park/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024