Řím si připomíná císaře Augusta

Nikol Kupková Nikol Kupková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4176x

Italské ministerstvo kultury k příležitosti 2000. výročí od smrti Augusta vyhlásilo řadu akcí a několik míst s ním spojených zpřístupní veřejnosti

Vyberte si z našich 13 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Italské ministerstvo kultury k příležitosti 2000. výročí od smrti Augusta, prvního římského císaře, vyhlásilo řadu akcí a několik míst s ním spojených zpřístupní veřejnosti.

Muzeum Palatine otevře 19. srpna zrekonstruované přízemí Augustova sídla a uvede film o životě císaře. Zpřístupněny budou také doposud uzavřené pokoje v Augustově domě (Domus Augustana) a Liviina vila, kterou Augustus nechal postavit pro svou třetí manželku.

24. září bude otevřen opravený bazén Diokleciánových lázní a místnost s lázeňskými artefakty. Od 1. října potom budou návštěvníci Fora Romana moci chodit po obnovené antické cestě z ulice Vico Jugario k Juliově Bazilice, která byla uzavřena v 80. letech.

Bude toho k vidění opravdu noho, na návštěvu Říma tak máte nejvyšší čas. A pokud zrovna jedete někam jinam, podívejte se, jestli tam také nemají nějakou akci věnovanou památce jednoho z nejslavnějších římských císařů. Vzpomíná se na něj po celém světě.

Nikol Kupková

Nikol KupkováExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rim-si-pripomina-cisare-augusta/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024