Slavné Turínské plátno je po pěti letech znovu vystaveno a i tentokrát vzbuzuje úžas a údiv!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 10050x

Již od dubna letošního roku je znovu po pěti letech v Turínské katedrále vystavena významná křesťanská relikvie, Turínské plátno.

Vyberte si z našich 40 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Od dubna letošního roku je znovu po pěti letech v Turínské katedrále vystavena významná křesťanská relikvie, Turínské plátno. Nejočekávanějším návštěvníkem je již tradičně i sám papež. 

Podle evangelijních zpráv bylo tělo Ježíše Krista po sejmutí z kříže zahaleno právě do slavného Turínského plátna, které je v Turínské katedrále (italsky Cattedrale di San Giovanni Battista) znovu k vidění až do 24. června. Do dnešní doby bylo toto vzácné plátno vystaveno pouze osmnáctkrát. Víc než milion turistů z celého světa již svůj lístek má, přidáte se k nim?

Název plátna, které je dlouhé 436 centimetrů a široké 110 centimetrů, byl odvozen od elegantního italského města Turín, bývalého sídla savojských králů, v němž je relikvie uchovávána již od roku 1578. Vystavení Turínského plátna je současně připomínkou 200. výročí narození svatého Jana Boska, zakladatele Salesiánů. Salesiáni rovněž připravili zajímavý doprovodný program, jímž chtějí připomenout charisma otce salesiánského řádu.  

O pravosti plátna se vedou vášnivé spory. Prozatím se totiž nepodařilo spolehlivě prokázat ani jeho stáří, ani to, zdali otisk skutečně vznikl při sejmutí Kristova těla z kříže. Zatímco jedna skupina vědců nepochybuje o tom, že se jedná o středověký podvrh, ta druhá se přiklání k tvrzení, že Turínské plátno středověkým padělkem rozhodně není. 

Turínské plátno má dokonce svou vlastní webovou stránku, tiskové středisko i vlastní vědní obor, sindonologii. Vstup na výstavu je bezplatný, ale vyžaduje on-line nebo telefonickou rezervaci. Na webu věnovaném Turínskému plátnu najdete další zajímavé informace.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 40 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/slavne-turinske-platno-znovu-vystaveno/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024