Společnost Emirates slibuje luxusní gurmánské zážitky. Ve výšce 40 000 stop servíruje letní lahůdky

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 4. 7. 2019 • Přečteno 1825x

Kladete na cestách důraz na kvalitní gastronomii? Sláva! Let s Emirates je oslavou kulinářského umění šéfkuchařů i eurytmického baletu letušek okolo hladových pasažérů.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

První zmínka o dezertu „Eton Mess aux Fraises“ se pojí s rokem 1893 a honosnou slavností, jejíž průběh poutavě vylíčil historik Arthur Beavan. Zahradní soaré se uskutečnilo v předvečer svatby prince Jiřího (budoucího krále Jiřího V.), vévody z Yorku, a princezny Marie z Tecku. Většina milovníků této laskominy ovšem věří, že jejich „guilty pleasure“ vzniklo na půdě Eton College, chlapecké školy nedaleko Windsoru, kde se podává třeba při tradičním výročním kriketovém zápasu.    

Patříte mezi ty, kteří se na palubě letadla nespokojí jen s ohraným mixem sendvičů, mdlými bagetami a teplými pokrmy bez nápadu? Pak si na letošní léto rezervujte cestu s oceňovanou leteckou společností Emirates. Nevýrazná jídla bez chuti a zápachu vám tu totiž zaručeně nenabídnou. Naopak ochutnáte to nejlepší, co světová gastronomie aktuálně nabízí. Navíc vše uvařené výhradně z čerstvých sezonních produktů.  

Letní klasiku z nejklasičtějších – anglický dezert Eton Mess – odteď nehledejte jen ve vyhlášených cukrárnách a kavárnách. Lahodné spojení jahod, pusinek a smetany si během léta budou moci dopřát i cestující ve First a Business Class směřující z/do Irska a Velké Británie.

Perfektním sladěním chuti odpalovaného těsta s jemnou jahodovou náplní vás překvapí rovněž delikátní éclairs. Do tiché zahrady plné voňavých jahod vás přenese i jahodovo-krémový delice spolu se světoznámým dezertem Millefeuille s pošírovanými jahodami, božsky dobrým krémem z bílé čokolády a ozdobou v podobě bazalkové tuile (tenké křupavé oplatky).

Hlavními hvězdami všech letních dezertů jsou i letos sladké voňavé jahodyHlavními hvězdami všech letních dezertů jsou i letos sladké voňavé jahody

A jelikož k létu neodmyslitelně patří také zralá a šťavnatá rajčata, v bohaté palubní nabídce najdou pasažéři First a Business Class, kteří plánují odcestovat v srpnu do/z Itálie, též lehounký předkrm v podobě sezonních rajčat zkombinovaných s měkkým taženým sýrem burrata. Pak už jen stačí sklenička prvotřídního šampaňského a potěšení pro náročné gurmány je na světě.

Podle dostupnosti čerstvých surovin, z nichž 1800 kuchařů připravuje pokrmy pro 520 letů denně, se však nabídka jídel obměňuje hned několikrát ročně. Kuchaři tak musí mistrovsky ovládnout přes 12 tisíc různorodých receptů. A tak zatímco v dubnu byly pokrmy servírované během letu z/do Japonska inspirovány tradičním svátkem Hanami, v květnu si cestující z/do Německa, Francie či Amsterdamu pochutnávali na lahůdkách z bílého chřestu.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. července

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 27. června

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 27. června

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. října

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 29. května

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. června

Holandsko / Nizozemsko (Amsterdam)

Amsterdam vás dostane

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Amsterdamu

Zájezdy do Amsterdamu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/spolecnost-emirates-slibuje-luxusni-gurmanske-zazitky.-ve-vysce-40-000-stop-serviruje-letni-lahudky/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024