Sv. Valentýn se blíží. A znovuotevření do skal vytesané Stezky lásky v italském Cinque Terre jakbysmet!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 2. 2020 • Přečteno 2133x

Jeden ze světově známých symbolů Ligurských Apenin a nejznámější stezka Cinque Terre – Stezka lásky – se již v roce 2023 dočká znovuotevření.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do Cinque TerreZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Každý, kdo na své Stezce lásky zatouží po chvilce odpočinku, jistě uvítá prázdnou básnickou lavičku a bez váhání na ni usedne. Básnické jsou tyto lavičky proto, že je zdobí citáty poetů ze všech koutů světa.  

Svátek všech zamilovaných a milujících vůbec? Udělejte letos 14. února romantické gesto a pozvěte někoho, koho máte rádi, koho milujete nebo třeba tajně obdivujete, na romantický výlet do Cinque Terre. Pokud jste o tomto italském ráji zatím neslyšeli, pak je nejvyšší čas to změnit. Půvabná Stezka lásky bude sice zpřístupněna až v roce 2023, ale aspoň budete mít pádný důvod se tam vrátit.         

Na tuto zprávu čekali milovníci výletů a procházek v krásné italské přírodě hodně dlouho. Ale dočkali se, naštěstí!

Jedna z nejmalebnějších stezek v Cinque Terre, národním parku zapsaném na seznamu UNESCO, plánuje znovuotevření v roce 2023, tedy jedenáct let po svém dočasném uzavření. Celková renovace v hodnotě 12 milionů eur zahrnuje rozšíření umělého tunelu v oblasti s nejméně stabilním povrchem a instalaci ocelových záchytných sítí, které mají za úkol zadržet padající kamení.

Ve skalách vytesaná Stezka lásky (italsky Via dell'Amore) vede z Monterossa al Mare do Riomaggiore a patří k těm nejkouzelnějším pěšinám, jež spojují jednotlivé vesničky v Cinque Terre. Kombinuje v sobě kouzlo vyhlídkových teras, skalních útvarů, uklidňujícího hřmotu moře a temného dunění nárazů vln do skalisek. A husté porosty středomořských macchií už jsou jen posledním kouskem v dokonalé mozaice.

Jestliže se rozhodnete vydat po Stezce lásky, nemusíte rovnou absolvovat celý dvanáctikilometrový úsek. Z pohybu na čerstvém vzduchu se můžete radovat i jen na zhruba kilometrovém úseku z Manaroly, nejstarší vesničky Cinque Terre. Ten je navíc přístupný i po celou dobu její láskyplné renovace.   

Že byste si rádi udělali výlet do Itálie ještě před jejím oficiálním znovuotevřením? Tak prosím, náš zájezd odjíždí už 10. června.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Cinque Terre)

Rajské Cinque Terre

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Cinque Terre

Zájezdy do Cinque Terre

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 21. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sv.-valentyn-se-blizi.-a-znovuotevreni-do-skal-vytesane-stezky-lasky-v-italskem-cinque-terre-jakbysmet/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023