Londýn: Řeku Temži rozproudí veslaři Cambridge a Oxfordu. Legendární závod začíná

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4152x

Nejslavnější univerzitní světová soutěž přiláká k břehům Temže každoročně statisíce Londýňanů. Letos se dva rivalské týmy utkají v sobotu 11. dubna.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Angličané si často libují v podrobnostech? Neuniklo jim proto, že nejtěžší účastník závodu měl v roce 2007 hmotnost 110,8 kg, nejlehčí závodník měl o plných 50 kg méně.

Populární a jeden z nejdéle provozovaných závodů na světě, v němž se utkají veslařské týmy dvou nejznámějších britských univerzit, Cambridge a Oxfordu, se letos koná v sobotu 11. dubna. Bedlivě sledované klání osmiveslic na řece Temži každoročně přitáhne kolem 250 tisíc diváků.

Místo na sledování závodu se dá najít na obou březích řeky Temže po celé délce závodu, od Mortlake až do Putney. Mezi místa s nejzajímavější podívanou však patří Putney Bridge hned ve startu, Craven Cottage, který leží v první míli a samozřejmě Duke's Meadows a Chiswick Bridge v cíli závodu.

Poprvé se týmy dvou věhlasných univerzit na řece Temži utkaly v roce 1829. Od roku 1856 se pak závod koná s pravidelnou každoroční frekvencí, vyjma doby dvou světových válek. Loni se vítězem stal tým z Oxfordu, který trať dlouhou bezmála sedm kilometrů urazil za 18 minut a 36 vteřin. Rekord závodu však stále drží Cambridge, jejíž tým v roce 1998 trať ujel v čase 16:19.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/temze-oxford-cambridge/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024