TOP 5 zábavních parků Velké Británie: Fascinující horské dráhy a atrakce aneb Den plný zábavy!

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 12. 2017 • Přečteno 13336x

Velká Británie jako místo, kam s dětmi vyrazit za zábavou a adrenalinem? Možná byste vsadili na jiná místa, ale chyba lávky. Víme kam, jak a proč!

19 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – Anglie / Velká BritánieZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Všechny užitečné informce včetně otevírací doby, ceny a aktuálních akcí najdete na webových stránkách jednotlivých parků.

Strávit celý den na jednom místě, ve kterém se nacházejí ty nejlepší atrakce a horské dráhy a přitom neopustit Velkou Británii? V zábavních resortech uteče den jako voda a Britové to vědí, proto se tady zábavních parků, které slibují kromě příjemně stráveného dne i trochu toho adrenalinu, najde hned několik. Které resorty určitě s dětmi nevynechat? Vybrali jsme pro vás TOP 5 zábavních parků Velké Británie, které opravdu stojí za to zažít.

1. Chessington Worlds of Adventures: ZOO ráj

Mořský světMořský svět

Zábavní park Chessington Worlds of Adventures se nachází zhruba 20 km od Londýna a skládá se ze zoo, zábavního parku a hotelového komplexu. Resort vyrostl na základech zoologické zahrady, která byla postavena v roce 1931 jako soukromé potěšení a stále je nedílnou součástí zábavního parku.

K areálu zoo byl přistavěn podmořský svět (Sealife Center) plný korálových útesů, spousty ryb, mořských koníků, medúz, rejnoků či žraloků. Největší oblibě se však těší zábavní park, postavený v roce 1987.

Celý resort je rozdělen do několika zón, které slibují ty nejlepší atrakce a horské dráhy. Je libo Dračí vodopád, Kobru či Upíra? Přes den se v parku konají různé show, není nouze také o dostatek restaurací a občerstvení. Pro toho, komu by jeden den nestačil, nabízí park také síť hotelů. Zoo je otevřená celoročně, zábavní resort otevírá vždy v březnu.

2. Thorpe Park: pro toho, kdo se rád bojí

Thorpe ParkThorpe Park

Chcete prožít den plný vzrušení a adrenalinu? Vítejte v zábavním komplexu Thorpe Park, který kromě adrenalinových jízd slibuje i to, že se budete na některých atrakcích bát. Nachází se zhruba 30 km od Londýna u městečka Chertsey. Je postaven na místě bývalého kamenolomu a byl slavnostně otevřen v roce 1979.

Park je rozdělen na několik částí a slibuje kvalitní atrakce a horské dráhy. Resort myslí i na ty nejmenší a na ty, kteří nejsou vyznavači extrémního adrenalinu.

Největším lákadlem tohoto parku jsou oblíbené strašidelné atrakce. Nejedná se ovšem o strašidelný hrad, který známe z poutí. Velmi oblíbená je atrakce s názvem Ghost Train (Strašidelný vlak), ve kterém se usadíte pohodlně do křesel a dostanete sluchátka a brýle na virtuální realitu.

Rázem se ocitnete uprostřed děsivé noční můry a budete se modlit, aby tento horor už skončil. Strach ve vás zůstane ještě po několik dní. Atrakce je omezena věkem (nad 13 let) a dalšími omezeními (například zákaz vstupu pro těhotné ženy).

Další hororovou atrakcí je horská dráha Saw postavená na motivy legendárního hororu. I vy se stanete obětí vraha známého jako Jigsaw a budete muset udělat vše proto, abyste unikli z jeho spárů. Resort nabízí po setmění různé strašidelné show, a tak si vybere i náročnější divák. 

Čtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

3. Alton Towers Resort: jízda pro silné žaludky

Alton Towers ResortAlton Towers Resort

Kousek od městečka Alton leží další ze známých zábavním parků Anglie. Kromě zábavy tady lze využít také služeb hotelů a vodního parku.

Park je rozdělen do dvanácti tematických oblastí, ve kterých můžete vybírat z nepřeberného množství atrakcí pro děti, vodních atrakcí a horských drah. Mezi ty nejznámější adrenalinové dráhy patří Galactica, která vás díky virtuálním brýlím převeze do jiné galaxie, ale přitom pořád sedíte upoutáni na horské dráze.

Pohodlně se usaďte, další z nejznámějších adrenalinových jízd je Nemesis. Sotva si z ní ale užijete výhled na řeku a přírodu kolem. Kroutit se bude dráha jako had a vy budete jednou nahoře a jednou dole.

Atrakce Oblivion je třetí v pořadí, ovšem tenhle zážitek je jen pro velmi silné žaludky. Na úvod se kocháte krajinou a pak vás čeká vertikální sešup dolů. Ovšem váš žaludek zůstane někde nahoře.

Pokud nebudete mít ani pak dost, můžete pokračovat na podobných atrakcích, kterých je v parku nespočet. Park je otevřen vždy od března do listopadu.

4. Legoland: kostičková inspirace ve Windsoru

LegolandLegoland

Všichni milujeme lego, nejvíce pak děti. Splněným snem všech milovníků miniaturních kostiček je resort Legoland, ležící kousek od královského hradu Windsor. Vybírat můžete z více než 55 atrakcí a skvělých jízd.

Resort byl slavnostně otevřen v roce 1996. Dříve se na jeho místě nacházel Windsor Safari Park plný lvů, tygrů, medvědů a dalších šelem.

Čtení na podobné témaZábavní park Legoland v Anglii: kostičky, které miluje celý svět a zábava pro děti i rodičePřečíst

Poté byl pozemek odkoupen společností Lego Group a výstavba slavného Legolandu mohla začít. Celý resort je rozdělen do několika menších tematických parků, jako například Země vikingů, Pirátské pobřeží, Království faraónů či Království rytířů.

Park je otevřen vždy od března do října, ovšem pár atrakcí otevírá i v zimě před vánočními svátky.

5. Oakwood Theme Park: 5 horských drah

Oakwood Theme ParkOakwood Theme Park

Ve Walesu najdete další oblíbený zábavní park, který byl postaven původně jako malý rodinný podnik, který postupně rostl tak, že jej dnes můžete zařadit do TOP pětky.

Pochlubit se může několika atrakcemi a kolotoči, ovšem největším lákadlem je zdejších 5 horských drah: Megafobia, Drenched, Speed, Waterfall a Vertigo.

Zábavní park je otevřen v sezóně, mimo ni park láká na různé speciální akce a ohňostroje.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie pro rodiče a děti

Tajemství Londýna živě

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-5-zabavnich-parku-velke-britanie-fascinujici-horske-drahy-a-atrakce-aneb-den-plny-zabavy/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024