Zábavní park Legoland v Anglii: kostičky, které miluje celý svět a zábava pro děti i rodiče

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16603x

Zábavní park oslavující jednu z nejznámějších stavebnic na světě je místem dokonalé zábavy pro děti i rodiče.

42 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Zná je každý, pestrobarevné kostičky Lego, ze kterých se dají postavit tajemné hrady s draky, pirátský ostrov pokladů nebo města. Stavebnice, které ohromily svět, milují především děti, ale i dospělí si najdou chvilku, aby se pokochali dokonalými díly impozantních rozměrů. Místem, kde se to stává skutečností je známý zábavní park Legoland.

Strávit celý den v parku postaveném převážně z kostiček Lega, obdivovat stavby, zvířata či pohádkové bytosti a užívat si zábavu na kolotočích a horských dráhách nabízí světoznámý resort nedaleko Londýna ve Velké Británii. A právě na něj se zaměříme. 

Jak vlastně stavebnice LEGO vznikla?

Vše začalo v DánskuVše začalo v Dánsku

Celý příběh zbožňované hračky začíná v Dánsku. Píše se rok 1932 a muž jménem Ole Kirk Christiansen začíná vyrábět v dánském Billundu dřevěné hračky. Sní o stavebnici, ze které by se dalo postavit téměř cokoliv. Legendární LEGO kostka spatří světlo až po druhé světové válce.

Trvalo to pár let, než byla vymyšlena dokonalá kostka, jak ji známe dnes. Název Lego pochází z dánského výrazu „Leg godt“, což znamená „hraj si dobře“. Stavebnice Lega se během několika let stává velice oblíbenou hračkou a v dnešních dobách najdete těžko domácnost, která by nevlastnila alespoń pár dílků.

V roce 1968 byl otevřen historicky první Legoland na světě, a to právě na místě, na kterém se zrodila legendární kostka, v dánském Billundu.

Legoland Windsor Resort: Dvacet let v Anglii

Legoland Windsor ResortLegoland Windsor Resort

Díky Lego mánii bylo společnosti Lego Group jasné, že jeden zábavní park stačit nebude. Na světě dnes proto najdeme několik resortů Legoland a jeden takový se ukrývá i nedaleko Londýna. Legoland Windsor Resort se nachází zhruba 4 kilometry od známého hradu Windsor ve Velké Británii.

Park vlastní od roku 2005 z větší části společnost Merlin Entertainments Group, společnost, která patří v Evropě mezi elitní špičku coby poskytovatele zábavy. Ve světovém měřítku zaujímá druhé místo, hned po známém Disney. Tato největší evropská společnost provozuje více než sto atrakcí ve více než 20 zemích světa.

Je provozovatelem například známého Gardalandu v Itálii či Heide Parku v Německu. Na místě dnešního zábavního parku se nacházel Windsor Safari Park. Ten byl vybudovaný v roce 1969 a po 23 let mohli návštěvníci obdivovat africká zvířata či navštívit známé delfinárium s kosatkami a delfíny. Poté celou plochu odkoupila společnost Lego Group a stavba Legolandu mohla začít. Slavnostního otevření se dočkal park v roce 1996.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Průvodce parkem: Jak vidět co nejvíc?

Těšit se můžete i nejznámější památky a atrakce LondýnaTěšit se můžete i nejznámější památky a atrakce Londýna

Celý zábavní park Legoland je rozdělen do menších tematických parků. Těch je tady víc než deset. Hned při vstupu se ocitnete v části nazvané jako THE BEGINNING (Začátek). Na tomto místě se vyzvedávají a kupují vstupenky, funguje tady informační centrum a několik obchodů se stavebnicemi Lego či s oblečením.

Hned na úvod okouzlí návštěvníky tzv. Hill Train, vláček, který odveze rodiče a děti do srdce Legolandu. V LAND OF THE VIKINGS (V zemi Vikingů) zažijete dobrodružnou jízdu na vodě, pohoupete se na obrovské vikingské lodi a načerpáte atmosféru života severského národa.

Pro všechny, kteří milují pohádky o statečných rytířích je povinná návštěva KNIGHTS KINGDOM (Království rytířů). V tomto středověkém hradě s obrovským drakem zažijete jízdu na horké dráze. Pokud toužíte najít pirátský poklad, nesmíte vynechat zemi s názvem PIRATE SHORES (Pirátské pobřeží).

Malé návštěvníky jistě potěší část parku s názvem DUPLO VALLEY, které je zvětšeninou Lega Duplo pro nejmenší děti. V letních měsících nezapomeňte přibalit dětem plavky, je možné, že budou chtít vyzkoušet atrakci s názvem Splash Safari.

Pokud chtějí ale děti zatouží zažít, jak se řídí takové auto, loď či létající balón, je potřeba se vypravit do části LEGO CITY, ve které naleznete vše o dopravě.

Za tajemným Egyptem a faraóny se vypravte do Království faraónů (KINGDOM OF THE PHARAOHS). Mezi nejkrásnější část parku patří známý MINILAND, ve kterém budete obdivovat zmenšeniny známých staveb světa vytvořené jak jinak než z kostiček Lego. Celému MINILANDU dominují hlavně známé atrakce Londýna jako most Tower Bridge, Londýnské oko, katedrála svatého Pavla či Big Ben.

Vstupné a otevírací doba Legolandu

Vždy si zkontrolujte otevírací dobu v LegolanduVždy si zkontrolujte otevírací dobu v Legolandu

Legoland je otevřen od března do října (od 10.3.–30.10). Otevírací doba je pohyblivá, záleží na období, ve kterém chtějí návštěvníci park navštívit. V sezóně je park otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. Vstupné pro dospělého činí 55,4 liber a pro děti 51,2 liber (r. 2016). Levnější variantou jsou online rezervace.

V prosinci se koná v parku známý Vánoční Legoland a provozní doba je zkrácená. Lístky je možné koupit pouze online a počet atrakcí je v tomto období značně omezen.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší z Dubaje + ABÚ DHABÍ
15. – 19. 11. 2023
To nejlepší z New Yorku + SILVESTR
28. 12. 2023 – 2. 1. 2024

Vyberte si z mých 14 zájezdů

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. listopadu

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 55 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 16. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zabavni-park-legoland-v-anglii/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AngliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023