Toužíte prožít léto, které vás vrátí do dětství? Na lov zážitků zve slavný lunapark na Coney Islandu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 6. 2017 • Přečteno 2377x

V New Yorku je k vidění spousta zajímavých míst. Letos v létě zkuste po vzoru místních zamířit třeba na poloostrov zábavy – na Coney Island.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Poznejte Coney Island i po soumraku. Kromě ohňostroje emocí prožijte i ten skutečný, plný pestrobarevných světel. V letních měsících (od 23. června do 1. září) se tu oblíbená světelná show odehrává vždy v pátek od půl desáté večer. 

Je nejvyšší čas začít dělat plány na nejkrásnější a nejradostnější část roku! A protože k létu patří zákonitě i spousta legrace, rozhodně si nenechte ujít návštěvu zábavního Luna Parku na newyorském Coney Islandu. Pokud vás láká představa procházky po pláži, pozorování oceánu a pojídání hot dogu, už víte, kam letos v létě zamířit.

Letní sezona ve slavném Luna Parku na poloostrově Coney Island v nejjižnější části Brooklynu byla slavnostně zahájena letos v dubnu. Po jízdě rychlostí 110 km/h na jedné z nejznámějších dřevěných horských drah na světě, jež byla poprvé otevřena roku 1927, touží malí i velcí milovníci rychlé jízdy a nostalgie.

Cyclone tvoří devět klesání a šest zatáček a je jednou z mála gravitačních dřevěných horských drah. Spousta dospělých Newyorčanů při pohledu na tuhle atrakci zavzpomínala na své vlastní prázdniny, kdy je tu ještě jako děti brávali babička s dědou. Kulaté devadesáté narozeniny sice ikonický Cyclone oficiálně oslaví 26. června, ale velkolepé oslavy jsou letos naplánovány už o den dříve.

Tep vám rozhodně zrychlí i další, neméně slavná horská dráha The Tickler, kde vedle sebe ve vozíku sedí vždy čtyři „adrenalinuchtiví“ návštěvníci. Trochu klidu – a netradiční pohled na New York i pobřeží – vám dopřeje ruské kolo. A až vás nabídka atrakcí omrzí, zpomalte zběsilé tempo, projděte se po prkenné promenádě, která vede souběžně s mořskou pláží, a zhluboka dýchejte příjemný oceánský vzduch.

Od června do srpna je Luna Park přístupný sedm dní v týdnu, otevírací hodiny se však mění v závislosti na počasí i konkrétním dnu. Lístek na Cyclone za deset dolarů si můžete koupit také online.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/touzite-prozit-leto-ktere-vas-vrati-do-detstvi-na-lov-zazitku-zve-slavny-lunapark-na-coney-islandu/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024