Turisticky nejoblíbenější a nejnavštěvovanější destinace současnosti? Jak jinak než Francie!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 8. 2017 • Přečteno 4846x

Země labužníků a požitkářů servíruje svým návštěvníkům romantiku, nejkvalitnější šampaňské, moře, hory, památky, moderní umění a architekturu, skvělou kuchyni a jako dezert velkou porci francouzského savoir vivre.

Vyberte si z našich 36 zájezdů do ŠpanělskaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Francie se pyšní mnoha dalšími „nej“. V Paříži můžete například zavítat do nejnavštěvovanějšího muzea na světě – Louvru

Už jste to možná slyšeli, ale pro jistotu ještě jednou: nejnavštěvovanější turistickou destinací světa se i tentokrát stala Francie. Félicitations! Do země galského kohouta přijíždějí turisté nejen za památkami a kulturou, ale i za vínem, vynikající kuchyní, výjimečnými krajinnými scenériemi a životním stylem. Takže pokud jste ve Francii ještě nebyli, právě teď je nejvyšší čas.

Přestože se Francie v posledních letech potýkala s poklesem cestovního ruchu, dokázala i v roce 2016 obhájit prvenství z předešlého roku, kdy do země zavítalo nejvíce zahraničních turistů na světě. V roce 2016 jejich počet přesáhl 82 milionů.

Pomyslné číslo dvě na žebříčku turistické návštěvnosti pak dle Světové organizace cestovního ruchu (World Tourism Organization) obsadily Spojené státy americké, které v loňském roce navštívilo 75,61 milionů turistů. Na těsném třetím místě se pak umístilo slunné Španělsko se 75,56 miliony návštěvníků. 

Léto sice ještě neskončilo, ale my už jedeme na vlně podzimních výletů. Jestli se k nám chcete přidat, hned na září si s námi naplánujte výlet do Paříže a Versailles. V říjnu vás pak můžeme vzít do jednoho z nejpřívětivějších francouzských regionů, do Alsaska, i na proslulé Azurové pobřežíKdyž se v parcích zbarví listy a vše se převlékne do podzimního hávu, je Francie obzvlášť půvabná. Nezní to jako výlet snů?

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Španělsko

Odhalte španělský temperament

Vyberte si jeden z našich 36 zájezdů do Španělska

Zájezdy do Španělska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpna

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. září

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/turisticky-nejoblibenejsi-a-nejnavstevovanejsi-destinace-soucasnosti-jak-jinak-nez-francie/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024