Utajené parky a zahrady Paříže: objevte oázy klidu ve velkoměstě, o kterých neví ani místní

Karolína Petrová Karolína Petrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7692x

Kde se zrelaxovat a nadýchat čerstvého vzduchu v Paříži? Poradíme vám, kde najdete utajené parky a zahrady Paříže a potřebný klid i zázemí.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

O romantice v Paříži již bylo napsáno mnoho, i přes to všechno je neokoukatelná a s každou návštěvou můžete objevit něco nového – restauraci, kavárnu, muzeum, jiný pohled na Eiffelovku nebo krásný park. Utajené zahrady jsou však tím, co dělá Paříž unikátní.  Jsou schované ve vnitroblocích, v muzeích, v soukromých rezidencích nebo dokonce můžou být součástí hospiců a nemocnic…

1. Zahrada s puncem luxusu: Le square Roger-Stéphane

Le square Roger-StéphaneLe square Roger-Stéphane

V samém srdci luxusu a jen kousek od kostela svatého Sulpicia se nachází jedna z nejkrásnějších zahrad v Paříži – Náměstí Roger-Stéphane. Ačkoliv park není těžké najít, je velmi dobře schovaný mezi budovami sedmého pařížského obvodu.

Park je plný malých uliček, schůdků, laviček, zeleně a nechybí ani fontána a kaskádové jezírko. Množství květin vytváří dojem, že se člověk snad ani nenachází v evropské metropoli.

Vysázeny jsou tady rododendrony, magnólie a množství vřesů. Celkový dojem pak dotváří alej japonských šeříků. Zkrátka takový kousek ráje na zemi…

2. Umělecké zahrady: Od Rodina po Hanse Arpa

Zahrada u Rodinova muzeaZahrada u Rodinova muzea

V areálu Rodinova muzea v Paříži se nachází jedna z nejumělečtějších zahrad vůbec. Na ploše tří hektarů nalezneme množství Rodinových děl – například sochy Myslitel, Adam a Eva, Balzac nebo Měšťané z Calais. Vřele doporučujeme projít si celou zahradu, která je tematicky rozdělena na dvě části, jedna část je plná rostlin, kamenů a skalnatých výběžků, druhá část je plná potůčků a kouzelných vodních děl.

Za návštěvu také stojí růžová zahrada, která vás naladí na romantickou vlnu. Milovníci umění a Rodina nesmí tento klenot během své návštěvy Paříže vynechat.

Na levém břehu Seiny, v blízkosti Jardin des Plantes a Institutu arabského světa, se nachází další z uměleckých veřejných parků v Paříži – Jardin Tino Rossi. Tento park není veřejnosti příliš známý, dokonce ani Pařížané o jeho existenci často sami neví, a o to více doporučujeme jej navštívit.

Jardin Tino RossiJardin Tino Rossi

V areálu parku se nachází tzv. Muzeum soch pod širým nebem, kde jsou shromážděna díla nejznámějších sochařů moderní doby. Mimo jiné zde můžete obdivovat sochy Constantina Brancusiho, Ossipa Zadkina nebo Hanse Arpa

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

3. Exotika v Paříži: Asie v 16. obvodu a tropická zahrada na východě města

Muzeum GuimetMuzeum Guimet

Paříž jako multikulturní město má co nabídnout každému z nás. Pokud někoho zajímají východní kultury a filosofie, a chce v Paříži zažít i něco jiného než ono slavné savoir-vivre, můžeme doporučit několik zajímavých exotických parků a zahrad.

Muzeum Guimet v 16. obvodu sdružuje díla asijských národů, především se však soustřeďuje na Japonsko. V areálu muzejního paláce se nachází kouzelná zenová zahrada. Přenesete se do Země vycházejícího slunce. Pokochejte se množstvím bambusů, jezírek a lávek, nebo navštivte čajový pavilon, ve kterém bývají pořádány japonské čajové obřady.

Velká mešita (Grande Mosquée de Paris)Velká mešita (Grande Mosquée de Paris)

Na samém okraji Latinské čtvrti se nachází nejstarší mešita ve Francii, tzv. Velká mešita (Grande Mosquée de Paris). Mešita je obklopena zahradou, která přímo dýchá arabskou krásou. Turecké mozaiky, exotické rostliny, fontány a kaskádovité terasy už jen dotahuje k dokonalosti vůně marockého čaje, vodních dýmek a arabského koření. 

Ve Vincenneském lesíku můžete objevit opravdové pokladyVe Vincenneském lesíku můžete objevit opravdové poklady

Dalším exotickým klenotem Paříže je Tropická zahrada, která je situována v areálu Vincenneského lesíku na východě Paříže. Zahrada má rozlohu přes čtyři hektary, v jejím areálu se nachází množství skleníků, mostů, pomníků padlým či pagoda a několik budov z koloniální výstavy z počátku 20. století.

Zahrada byla založena za účelem experimentů a pokusů o zvýšení produkce exotických plodin, například kávovníku nebo banánovníku. Po druhé světové válce se ze zahrady stala botanická zahrada a dnes zbývající budovy slouží k výuce zemědělských oborů. Zásahy do místní flory jsou tak už jen minimální.

Rada pro Vás:

Tato tropická zahrada je opravdu mimořádným zážitkem, rozhodně doporučujeme vymezit si na Vincenneský lesík a všechna jeho zákoutí celý den!

4. Klenot na závěr? Krása je v maličkostech… Jardin des Abbesses

Zeď lásky a nádherné zahrady - Jardin des AbbessesZeď lásky a nádherné zahrady - Jardin des Abbesses

Utajených zákoutí, zahrad a parčíků je v Paříži nepřeberné množství, každý turista má své oblíbené zákoutí a každý Pařížan chodí relaxovat jinam. My vám ale prozradíme náš oblíbený kousek zeleně v samém srdci Montmartru, jen pár kroků od slavné Zdi lásky – Jardin des Abbesses.

Stojí zde opatství z 12. století, které nechal postavit Ludvík VI. pro svou ženu Adélu Savojskou, a je zkrátka okouzlující. Ovšem pocit zklidnění a relaxace, který tam nabydete, je slovy naprosto nepopsatelný. 

Součástí zahrady je i malinká zahrádka, která však vznikla až ve dvacátém století, aby sloužila k pěstování lékařských bylin, ke vzdělávání, odpočinku a meditaci abatyší ze zmíněného opatství. 

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Další zájezdy

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/utajene-parky-a-zahrady-parize/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024