Utrácet majlant za cestování? Ani nápad! Navštivte Krakov, nejlevnější evropskou destinaci

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 4. 2018 • Přečteno 4382x

Z 10. ročníku studie City Costs Barometer, kterou zpracovala britská firma Post Office, vyplývá, že dvoudenní pobyt stojí letos na jaře nejméně v polském Krakově.

Vyberte si z našich zájezdů do KrakovaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Historické centrum Krakova bylo společně s hradem Wawel již v roce 1978 zapsáno na prestižní seznam chráněných památek UNESCO.

Na jaro si nachystejte pohodlné boty pro cestování a pár zlotých. Víc toho potřebovat nebudete. Krakov je město, které vám padne do oka okamžitě hlavně díky historickým domům a palácům, náměstím s kostely, elegantním obchodům, kavárnám a restauracím i výbornému jídlu. A když navíc zjistíte, že je tu nejen krásně, ale i levně, určitě se sem budete rádi vracet. Projděte si diář a začněte plánovat výlet do Krakova ještě dnes.  

I tentokrát analýza srovnávala ceny dvoudenního pobytu pro dvě osoby ve 36 městech Evropy. Letos si Krakov polepšil o čtyři příčky a na celé čáře tak vyfoukl prvenství loňskému Vilniusu.     

Post Office v rámci analýzy předpokládá, že se návštěvníci města ubytují v tříhvězdičkovém hotelu, v místní restauraci si pochutnají na jednom tříchodovém menu a k jídlu si objednají lahev vína. Zároveň si koupí dvoudenní jízdenku na MHD, zaplatí autobusovou prohlídku centra města a transfer z letiště a zajdou si do muzea a galerie.

Chcete-li prožít víkend přece jen o něco dál, vybírat můžete z dalších evropských měst, která se umístila v první desítce absolutního pořadí. Mimo města východní Evropy tu dominují Athény (8. místo), Lisabon (9. místo), ale třeba i Moskva (6. místo).

Nejlevnější ubytování seženete v lotyšské Rize. Nejlevnější večeři pro dva zase pořídíte v Athénách, případně ve Varšavě. Naopak nejdražšími evropskými destinacemi jsou pro tento rok Amsterdam, Oslo a Reykjavík.      

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Polsko (Krakov)

Srdce polské kultury

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Krakova

Zájezdy do Krakova

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 19. října

Řecko (Athény)

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Athén

Zájezdy do Athén

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. září

Portugalsko (Lisabon)

Jak chutná Lisabon

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Lisabonu

Zájezdy do Lisabonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/utracet-majlant-za-cestovani-ani-napad-navstivte-krakov-nejlevnejsi-evropskou-destinaci-letosniho-jara/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024