Povánoční výprodejová mánie ovládla Londýn i Paříž. Dokážete jí odolat?

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3790x

Udělejte z povánočních výprodejů svou osobní tradici.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Svátek všech shopaholiků jménem výprodeje právě začal! Většina lidí si sice stýská, že se o svátcích vydali ze všech peněz a teď mají pořádnou dluhovou kocovinu, ale pokud k nim zrovna nepatříte, určitě se vám v povánočních výprodejích podaří ulovit něco extra levného. Udělejte z povánočních výprodejů svou osobní tradici! Letos za nimi můžete vyrazit do Londýna nebo třeba do Paříže.

Ať už budete vyhlížet nápis „SALE“, nebo SOLDES, myslete na to, že všechny ty módní kousky vám musí dokonale padnout a lichotit vaší postavě. Nenechte se zlákat jen výhodnou cenou. Pokud je pro vás zkoušení v kabinkách horor, pořiďte si stylovou kabelku nebo šperk. Z těch zaručeně nikdy „nevyrostete“. 

Výprodeje v Londýně

Nechcete-li ulicemi Londýna jen tak bezcílně bloumat, vsaďte na oblíbené nákupní čtvrtě, jako je West End, Covent Garden nebo Westfield. Sázkou na jistotu jsou také slavné obchodní domy, kde naleznete vše pod jednou střechou. A až vás nakupování unaví, můžete si tady v klidu vypít šálek kávy.

 Nejluxusnější a nejslavnější obchodní dům na světě – Harrods Nejluxusnější a nejslavnější obchodní dům na světě – Harrods

Nádherné, nadčasové i trendy butiky najdete na Kings Road. Luxusní módní značky sídlí na Bond Street. Spoustu lákavých obchodů máte na výběr také na Oxford Street a Regent Street.

Čtení na podobné témaLevné nákupy v Londýně: Kam za oblečením a dárky za výhodné ceny?Přečíst

Povánoční výprodeje trvají od prosince 2015 do ledna 2016. Většina obchodních domů nabízí první slevy již 27. prosince a ve výprodejích pokračuje až do poloviny ledna. Například slavný obchodní dům Harrods se milovníkům slev otevře již 26. prosince v 10:00 a zboží ve slevě bude nabízet až do 17. ledna, do 18:00.

Výprodeje v Paříži

Pařížské výprodeje začaly ve středu 6. ledna a pokračovat budou až do úterý 16. února. Během těchto šesti týdnů nabízejí obchody a obchodní domy až 70% slevy. Čas výprodejů sice trochu připomíná soutěž ve strkání lokty a okopávání, ale cena pro vítěze stojí zato.

Pařížanky rády nakupují v oblíbených obchodních domech, jako je třípatrový Le Bon Marché, Printemps, Galeries Lafayette, BHV/Marais a další. Pokud dáváte přednost malým trendy butikům, namiřte si to do čtvrti Le Marais.

Za luxusními značkami musíte na Avenue de Montaigne nedaleko Champs-Elysées. Je docela možné, že si tady nic nekoupíte, ale můžete se alespoň kochat nápaditými výlohami. Z Champs-Elysées se touto ulicí navíc dostanete až k Seině.      

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd již 13. června

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/v-evropskych-metropolich-prave-propukly-velke-povanocni-vyprodeje/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024