Oxford Street: Nejznámější nákupní třída aneb Jedno z must see Londýna

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 30443x

Nejznámější nákupní třída v Londýně, můžete zde nakoupit hlavně oblečení, boty a doplňky.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Oxford Street je ulice v centru Londýna, kterou by ti, kteří milují nakupování, neměli minout. Nachází se v obvodu Westminster, kousek od Piccadilly Circus a táhne se od mramorového oblouku Marble Arch (také zastávka metra) až po Tottenham Court Road (rovnež stanice metra), kde se napojuje na New Oxford Street. Přibližně v půlce, kde se nachází stanice metra Oxford Circus, ulici protíná další nákupní třída, Regent Street.

Historie této ulice

Oxford Street je obchodní tepna, na kterou se dostanete metrem i autobusemOxford Street je obchodní tepna, na kterou se dostanete metrem i autobusem

Sahá až do doby římské, kdy tudy vedla významná silnice, která spojovala Londýn s okolím. V období středověku se touto cestou přepravovali vězňové na nedaleké popraviště. V 18. století byla velká část pozemků kolem tehdější Tyburn Street prodána hraběti z Oxfordu (odtud pozdější název Oxford Street), ten zde začal budovat třídu, jež se stala centrem zábavy.

19. století bylo obdobím rozkvětu obchodů a nakupování, přičemž nákupní boom trvá dodnes.

Nákupní horečka

Nachází se zde i dva PrimarkyNachází se zde i dva Primarky

Nákupy na Oxford Street jsou vcelku náročné, neboť koncentrace lidí na této ulici je vskutku obrovská. Obchody jsou plné zákazníků, kteří chtějí získat ty nejlepší kousky. Kromě malých kamenných obchůdků, naleznete na Oxford Street i velké nákupní domy. Mezi nejluxusnější obchodní domy patří Selfridges, který tu stojí už více než sto let.

Čtení na podobné témaLevné nákupy v Londýně: Kam za oblečením a dárky za výhodné ceny?Přečíst

Ať si vzpomenete na jakoukoli značku oblečení, buďte si jistí, že na Oxford Street ji najdete. Obchody jako Marks and Spencer, Next, Top Shop, H&M, Urban Outfitters, Zara nebo Primark patří k vůbec nejnavštěvovanějším butikům Oxford Street. Primark má na této ulici dokonce dva několikapatrové obchody.

Je velmi vyhledávaný, zejména kvůli obrovskému výběru a hodně nízkým cenám. Pojedete-li do Primarku v období Vánoc, vyšetřete si opravdu dostatek času, protože fronty na zkušební kabinky i pokladny jsou nekonečné.

V průběhu adventu a Vánoc je ulice krásně nazdobenáV průběhu adventu a Vánoc je ulice krásně nazdobená

Dvakrát do roka bývají po celé ulici obrovské slevy, které samozřejmě lákají spoustu lidí. Nejvíce jich na Oxford Street ale potkáte v období Vánoc. Vánoční Oxford Street je vyzdobená tolika světly, až oči přechází. Tradice rozsvěcení světel trvá už od roku 1959 a je jednou z nejočekávanějších událostí v Londýně. Není divu, ulici totiž vždy rozsvěcí celebrita. 

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/oxford-street/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024