V Královských botanických zahradách v Kew rozkvetly netradiční rostliny. Jsou celé ze skla

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 5. 2019 • Přečteno 3350x

Můžete si prohlížet subtilní skleněné květy a žasnout nad Chihulyho uměleckou vynalézavostí a fantazií. To vše během unikátní výstavy v královských zahradách v Kew.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Nechcete během dne opouštět centrum Londýna? Máme pro vás skvělé řešení. Nechte si návštěvu zahrad až na (pod)večer. Oranžovorůžový nádech zapadajícího slunce křehkou krásu skla totiž ještě umocňuje. Každý čtvrtek, pátek a v sobotu se navíc večerní prohlídky konají za doprovodu živé hudby, dobrého jídla a pití. Poslední vstup je umožněn v 21.00 h. Vstupenku si raději kupte v předstihu.

Ze začátku se nám to moc nezdálo. Barevné květiny ze skla v Královských botanických zahradách v Kew? Copak tam zrovna všecko živé neroste a nekvete? My máme přece rádi květiny, které příjemně voní a včelám poskytují sladkou medovou šťávu. Pak jsme ale odhodili květinové předsudky, a dobře jsme udělali. Výstava monumentálních skleněných skulptur nás víc než mile překvapila. A „pokvete“ až do října.  

Pozornost návštěvníků Royal Botanic Gardens letos na jaře přitahují poněkud netradiční, ale o to zajímavější rostliny a květiny z dílny ikony současného uměleckého sklářství – Dalea Chihulyho.

Naposledy tento slavný americký tvůrce vystavoval v Královských botanických zahradách před dlouhými 14 lety. Nyní se na předměstí Londýna připomíná další dechberoucí výstavou nazvanou „Zrcadlení přírody“.

Svými 32 samostatnými průzračnými skleněnými instalacemi potěší Chihuly jak příznivce organických oblých tvarů, tak milovníky proměnlivých zářivých barev. 

Pokud vás přitahuje originální spojení přírody a designu ze skla, je nezbytné, abyste zavítali také do rozsáhlého skleníku, jenž byl po pětileté renovaci znovuotevřen teprve minulý rok. Nad rostliny pocházející z mírného klimatického pásma z celého světa nechal Chihuly zavěsit 19 metrů dlouhou květinovou girlandu zhotovenou z namodralých skleněných květů.

A co řekl o svých skleněných plastikách sám autor? „Chci, aby moje práce vypadala, jako by vzešla z přírody, takže kdyby ji někdo našel na pláži nebo v lese, mohl by si myslet, že tam dříve patřila.  

Kde, kdy a za kolik?

Kew GardensKew, Richmond, Londýn

Výstava potrvá až do 27. října 2019.

Po–Čt (10.00–19.00 h; poslední vstup je umožněn v 18.00 h), Pá–Ne (10.00–20.00 h; poslední vstup je umožněn v 19.00 h). Otevírací doba se mění v průběhu roku.

Vstup na výstavu je zahrnut v ceně vstupu do zahrad.

Cena vstupného: plné vstupné: online – 16.50 liber (cca 490 korun), na místě – 18 liber (cca 534 korun); rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti): online – 40 liber (cca 1 188 korun), na místě – 42 liber (cca 1 247 korun)

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/v-kralovskych-botanickych-zahradach-v-kew-rozkvetly-netradicni-rostliny.-jsou-cele-ze-skla/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024