Advent v Paříži: vánoční výzdoba rozzářila bulvár Champs Elysées

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4788x

Každý rok se pařížská třída Champs Elysées svým návštěvníkům postará o dechberoucí podívanou. Letos se vánoční výzdoba rozzářila 20. listopadu a zhasne 8. ledna.

1 zájezd na téma: Advent – PařížZobrazit zájezdy

Od čtvrtečního večera 20. listopadu se vánoční světélka rozblikala už i na jedné z nejkrásnějších ulic na světě.

Jistě, že se každý rok zdobí všechny čtvrtě Paříže, ale v jejím 8. obvodu na Champs Elysées je vánoční výzdoba tou nejúchvatnější v celé francouzské metropoli.

Dvě stě platanů, které bulvár lemují, je ozdobeno chytrým osvětlením. Tvoří jej čtyři tisíce věnců a girland, které jsou osázeny červenými, modrými a zelenými LED diodami a svou barvu mění po každé půlhodině – od bílé, přes purpurovou až po červenou.

Návštěvníci, kteří se budou ve svátečním období v Paříži nacházet, by si jistě neměli nechat ujít tuto nádhernou podívanou, která se táhne po celé dva a půl kilometru dlouhé Champs Elysées, od náměstí Svornosti až po Vítězný oblouk. Možné to bude i na Nový rok. Vánoční dekorace z ulice opět zmizí ve čtvrtek 8. ledna.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Adventní Paříž

Prožijte advent v Paříži

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Advent

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vanocni-vyzdoba-champs-elysees/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieInspirujte se na našem Instagramu:

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2022