Videoprůvodce: 7 tipů pro milovníky Londýna – čaje, nákupy a rock´n´roll

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7498x


Průvodce londýnskými záchytnými body pro milovníky literatury, hudby, anglické gastronomie i nákupů.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Milujete anglické čaje, skupinu Beatles nebo nákupy? Poradíme vám, kam jít za tím nejlepším zbožím v Londýně. Zaklepejte s námi na dům Sherlocka Holmese, dejte si puding, co není puding a zanotujte si slavný hit od ABBY Mamma Mia! Londýnský videoprůvodce pro milovníky literatury, hudby a dobrého vkusu právě začíná. 

Znáte anglické čaje značky Twinings? Podívejte se do stejnojmenného obchůdku, který v Londýně stojí už přes 300 let a ochutnejte nebo rovnou nakupte voňavý čaj. Pokud ovšem dáváte přednost kávě, zkuste třeba tu na Trafalgarském náměstí. Kavárna je spojena s knihkupectvím Waterstones, což z ní dělá místo s neopakovatelnou atmosférou. 

Vypečený Sherlock a The Beatles na Pekařské

Fanoušci příběhů Sherlocka Holmese by něměli vynechat návštěvu domu slavného detektiva. Najdete jej na Baker Street 221B. Na stejné ulici pak hledejte také Beatles shop. Brouci v čele s Paulem McCartney vás tady sice osobně neuvítají, ale výběr alb a suvenýrů je nepřeberný. Hned naproti pak najdete obchůdek pro milovníky rock´n´rollu. 

Shoppping a nedělní večeře s pudingem

Máte-li rádi nákupy, pak zamiřte na ulici s názvem Oxford Street. A pokud vám po dlouhém shoppování vyhládne, zkuste si zajít na vydatný oběd či večeři. V neděli by Angličané volili tzv. Sunday Roast – pečínku s tradičním yorkshirským pudingem, která ovšem s naší představou o sladkém pudingu nemá nic společného. 

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Mamma Mia! – West End má nabito

Londýn je spojen ještě s jedním druhem zábavy, a tou jsou muzikály. Navštivte West End a zanotujte si se zpěváky a tanečníky na některém z povedených představení. 

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/videopruvodce-7-tipu-pro-milovniky-londyna-caje-nakupy-a-rock-n-roll/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024