6 dobrých rad na cestu do Londýna: vyhněte se frontám a z deště udělejte výhodu

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18972x


Víte, kde si v Londýně odpočinout? Jak na to, abyste nevystáli dlouhé fronty na London Eye? A co dělat v dešti? Poradíme vám!

Vyberte si z našich 34 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Co dělat, když v Londýně prší? Jak se vyhnout dlouhým frontám na London Eye a strkání v metru? Kdy si odskočit a kdy raději neskákat do vozovky? Ve videoprůvodci přímo z britské metropole vám odpovíme nejen na tyto otázky. Poradíme také, kde se krásně odpočívá a kde naopak Britové hrdě a hlasitě slaví. 

1. Na přechodu pro chodce koukejte vpravo

Doprava v Londýně je velmi rušná. Auta jezdí na opačné straně než u nás, proto se před přechodem vždy rozhlédněte a obzvláště obezřetně se dívejte vpravo. Existují ovšem přechody se žlutými lampami, které značí absolutní přednost chodce. 

2. Vrtkavé počasí? Schovejte se do muzea – jsou zdarma!

Londýnské počasí je vrtkavé. Nikdy nevíte, kdy bude třeba vytáhnout deštník. Jsou dokonce dny, kdy si déšť nedá ani na chvíli pauzu. Právě takové počasí využijte k návštěvě muzeí. Státní muzea jsou v Londýně pro všechny návštěvníky otevřena po celý rok zdarma. 

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. Na eskalátorech v metru stůjte vpravo

Na eskalátorech v metru platí stejná zásada jako třeba v metru pražském. Stůjte vždy na pravé straně. Levý „pruh“ pojízdných schodů je určen těm, kteří notně spěchají. Postavíte-li se vlevo, hrozí vám, že vás někdo taktně odstrčí (v tom lepším případě). 

4. Trafalgarské náměstí – místo oslav a nejlepší toalety

Trafalgasrké náměstí je místem, kde Londýňané pořádají velkolepé oslavy. A tam, kde je velká koncentrace lidí, musejí být připraveny i odpovídající toalety. To pro Trafalgarské náměstí platí do puntíku. Veřejné toalety tady jsou prostorné, čisté a hlavně zdarma.

5. Odpočívejte v zeleni – park na každém rohu

Věřili byste tomu, že Londýn patří mezi nejzelenější města Evropy? Přesvědčíte se o tom sami velmi rychle. Parky najdete i v samotném centru Londýna a dokonce tady narazíte na zvědavé veverky. Jsou tak otrkané, že se lidí nebojí a budou vám doslova zobat z ruky. 

6. London Eye – vstupenky zakupte předem

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí Londýna je jeho Oko. Obrovské ruské kolo obvykle hledí na dlouhé fronty pod ním. Vyhněte se jim a zakupte si lístek předem přes internet. Pokud pojedete s námi, nemusíte se o nic starat. Vstupenky zajistí náš průvodce. 

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/6-dobrych-rad-na-cestu-do-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024