6 dobrých rad na cestu do Londýna: Vyhněte se frontám a z deště udělejte výhodu

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6968x

Víte, kde si v Londýně odpočinout? Jak na to, abyste nevystáli dlouhé fronty na London Eye? A co dělat v dešti? Poradíme vám!

Vyberte si z našich 82 zájezdů do LondýnaZobraz zájezdy

Co dělat, když v Londýně prší? Jak se vyhnout dlouhým frontám na London Eye a strkání v metru? Kdy si odskočit a kdy raději neskákat do vozovky? Ve videoprůvodci přímo z britské metropole vám odpovíme nejen na tyto otázky. Poradíme také, kde se krásně odpočívá a kde naopak Britové hrdě a hlasitě slaví. 

1. Na přechodu pro chodce koukejte vpravo

Doprava v Londýně je velmi rušná. Auta jezdí na opačné straně než u nás, proto se před přechodem vždy rozhlédněte a obzvláště obezřetně se dívejte vpravo. Existují ovšem přechody se žlutými lampami, které značí absolutní přednost chodce. 

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

2. Vrtkavé počasí? Schovejte se do muzea – jsou zdarma!

Londýnské počasí je vrtkavé. Nikdy nevíte, kdy bude třeba vytáhnout deštník. Jsou dokonce dny, kdy si déšť nedá ani na chvíli pauzu. Právě takové počasí využijte k návštěvě muzeí. Státní muzea jsou v Londýně pro všechny návštěvníky otevřena po celý rok zdarma. 

3. Na eskalátorech v metru stůjte vpravo

Na eskalátorech v metru platí stejná zásada jako třeba v metru pražském. Stůjte vždy na pravé straně. Levý „pruh“ pojízdných schodů je určen těm, kteří notně spěchají. Postavíte-li se vlevo, hrozí vám, že vás někdo taktně odstrčí (v tom lepším případě). 

4. Trafalgarské náměstí – místo oslav a nejlepší toalety

Trafalgasrké náměstí je místem, kde Londýňané pořádají velkolepé oslavy. A tam, kde je velká koncentrace lidí, musejí být připraveny i odpovídající toalety. To pro Trafalgarské náměstí platí do puntíku. Veřejné toalety tady jsou prostorné, čisté a hlavně zdarma.

5. Odpočívejte v zeleni – park na každém rohu

Věřili byste tomu, že Londýn patří mezi nejzelenější města Evropy? Přesvědčíte se o tom sami velmi rychle. Parky najdete i v samotném centru Londýna a dokonce tady narazíte na zvědavé veverky. Jsou tak otrkané, že se lidí nebojí a budou vám doslova zobat z ruky. 

6. London Eye – vstupenky zakupte předem

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí Londýna je jeho Oko. Obrovské ruské kolo obvykle hledí na dlouhé fronty pod ním. Vyhněte se jim a zakupte si lístek předem přes internet. Pokud pojedete s námi, nemusíte se o nic starat. Vstupenky zajistí náš průvodce. 

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 82 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 31. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/6-dobrych-rad-na-cestu-do-londyna/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z Anglie68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK