Dokument z Londýna 1. díl: procházka královským městem

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 10359x


Dokument TV Relax o Londýně točený na poznávacím zájezdu CK Radynacetu.cz.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Londýn – chlouba Británie, sídlo královny a nejoblíbenější destinace našich klientů. Čím to je? Pojďte se do Londýna podívat s CK Radynacestu.cz a TV Relax a pochopíte, proč tohle město přitahuje každoročně tisíce turistů. V prvním díle dokumentu vás pozveme třeba na Trafalgar Square, do Buckinghamského paláce nebo na nákupy na Oxford Street...

Putovat po Londýně se dá hned několika způsoby. A když se řekne Londýn, určitě vám hned vytane na mysl symbol města – červený doubledecker. Stejně jako bez doubledeckeru si neumíme Londýn představit ani bez typických černých taxíků.

Věděli jste, že taxíky nejsou soukromé, ale spadají pod dopravní podnik města? Být taxikářem navíc není jen tak. Studium trvá celé čtyři roky a znát je potřeba každou ze 17 tisíc ulic.

Místní metro je zase nejstarší na světě, přesto funguje naprosto bezchybně. My jsme ovšem využili především vlastních nohou a prošli město skrz naskrz.

Čtení na podobné témaDoprava po Londýně: metrem, autobusem nebo stylovým černým taxíkemPřečíst

Hold odvážným turistům i válečným hrdinům

Nejznámější atrakcí Londýna je obrovské ruské kolo London Eye, které je neustále v pohybu. Točí se ale velmi pomalu, proto v klidu stačíte nastoupit i vystoupit za jízdy. London Eye stojí u řeky Temže, podél které najdeme mnoho významných staveb a památek. My jsme navštívili třeba památník věnovaný letcům RAF - hrdinům druhé světové války, které se ve velkém počtu účastnili také čeští letci. 

Čtení na podobné témaČeské stopy v Londýně: zlaté ručičky, pocta za statečnost a neodmyslitelné pivoPřečíst

Trafalgarské náměstí je další připomínkou historického vlivu Anglie a její vojenské moci. Náměstí dostalo jméno podle bitvy u Trafalgaru, kterou vedl admirál Nelson. Toho v bitvě s Napoleonem zastřelili a domů se vrátil v sudu s rumem. Nešťastník. 

Po stopách britské královské rodiny

Pamatujete si na dojemné záběry sňatku vévodkyně Kate a prince Williama? Pokud ano, tak to jistě víte, že obřad se odehrával v katedrále Westminsterského opatství. Veškeré královské svatby, korunovace i pohřby probíhají právě tady v zřejmě nejvýznamější sakrální stavbě v Londýně, ne-li v celé Anglii, a my si jeho prohlídku také nenechali ujít.

Být nablízku královské rodině má tu čest jen hrstka vybraných v Buckinghamském paláci 350 členů personálu. A že je jim ctí pracovat pro královnu, dokazují tím, že pobírají jen symbolický plat. Alžběta II. ovšem v době naší návštěvy nebyla doma. Na hradě totiž místo královské standardy vlála britská vlajka.

Čtení na podobné témaVideoprůvodce z Londýna: po stopách britské královské rodiny a jejích zvyklostíPřečíst

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

A trocha komerce na závěr...

Turisticky vděčnou záležitostí je nákupní třída Oxford Street. Najdete tady butiky luxusních značek i obchůdky s levným zbožím. A pokud vám peněženka nedovolí vžít se do role bohatých mužů a paniček, zajděte si alespoň na rande s celebritami. Potkáte je v muzeu voskových figurín Madame Tussaud a zřejmě nebudou moc sdílní, ovšem na společnou fotografii zapózují jistě rádi.

Ještě Londýna nemáte dost? Sledujte i příští neděli Magazín, najdete zde 2. díl našeho putování po Londýně.

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dokument-z-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024