České stopy v Londýně: zlaté ručičky, pocta za statečnost a neodmyslitelné pivo

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6893x


Češi zanechali v Londýně hned několik viditelných stop – hřídel London Eye, svobodu pro Brity a řízné pivo.

Vyberte si z našich 47 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Napadlo by vás, že Češi mají prsty ve stavbě jedné z největších atrakcí Londýna – London Eye? Věděli jste, že Hitler ustoupil ze svého záměru vylodit se na Britských ostrovech po prohrané bitvě, které se účastnili českoslovenští letci? A míváte obavy, že si na dovolené nepochutnáte na dobrém pivu? V Londýně nemusíte. Nejen u výčepního pultu totiž Češi zanechali své nesmazatelné stopy…

Ve videu, které připravil Martin Šimek z CK Radynacestu.cz přímo v srdci Británie, budeme obdivovat zručnost, odvahu a odhodlání i vytříbenou chuť Čechů.

Při návštěvě Londýna nezapomeňte místa, o kterých bude řeč, navštívit už proto, že se vám pak bude daleko lépe říkat: I´m from Czech Republic. 

Škodovácká hřídel hýbe dějinami

Velké ruské kolo na břehu Temže, tzv. Londýnské oko, je důkazem, že Češi mají zlaté ručičky. Z naší malé země, přesněji ze závodu Škoda, totiž pochází hřídel a náboj kola, které celý kolos rozpohybovávají.

Samotné kolo je pak z Německa, kabinky z Francie a lana z Itálie. Turisté, kteří kolo každoročně navštíví, jsou ovšem ze všech koutů světa. London Eye je totiž jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí Londýna vůbec. 

Britskému královskému letectvu a našim hrdinům

Památník, umístěný také na břehu řeky, je věnován letcům, kteří se účastnili bitvy o Británii v létě roku 1940. Seznam letců, který je součástí nepřehlédnutelného památníku, čítá i několik českých a slovenských jmen.

Bronzový reliéf přišel na dva miliony liber. I proto se Londýn dočkal pocty hrdinům touto formou teprve před deseti lety. Částkou zhruba padesáti tisíc liber na památník přispěla také Česká republika.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Tekutý poklad z chmele všude na světě

Britské puby, tedy tradiční hospody, jsou vyhlášeným trumfem Angličanů, díky své neopakovatelné atmosféře a velké nabídce piv. Často v ní najdete i česká piva. Protože česká piva, jsou zase vyhlášená všude ve světě…

Jste patrioti? Pak by vás mohla cesta do Velké Británie s námi příjemně překvapit. Přijměte naše pozvání a pojeďte poznávat Anglii s některým z našich zájezdů!

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 47 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ceske-stopy-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024