Videoprůvodce z Londýna: po stopách britské královské rodiny a jejích zvyklostí

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 7497x


Ukážeme vám místa, kde sídlí britská královská rodina.

5 zájezdů na téma: Královská rodina Zobrazit zájezdy

Podívejte se s námi do Londýna pohledem naší zvědavé kamery a nahlédněte do soukromí britské královské rodiny. Víte třeba, jak poznat, že je královna Alžběta II. právě v Buckinghamském paláci? Kde cukrovali Charles s Camillou nebo kam jezdí hlava Británie „na chalupu“?

Britská královská rodina má pro Angličany zvláštní význam. Především královna Alžběta II. je pro ně nedotknutelnou modlou. Není divu, vždyť třeba červnová oslava narozenin královny je oficiálním svátkem v kalendáři. Stanovit něčí narozeniny dnem celonárodního veselí samo o sobě napovídá, jak moc královna pro Brity znamená a kam až sahá její královská moc.

Vlajka dává znamení

S nadsázkou by se dalo říct, že královna Alžběta II. je největší britskou celebritou a její soukromí se tak cení velmi vysoko. Proto potkat královnu jen tak v ulicích Londýna se vám zřejmě nepoštěstí, ale můžete mít alespoň dobrý pocit, když uvidíte vlát na Buckinghamském paláci královskou standardu. V té chvíli totiž budete jen pár desítek kroků od hlavy Británie. Pokud ale nad budovou vlaje britská vlajka, znamená to, že královna je mimo budovy paláce.

Královská chalupa

Zjistíte-li, že hlava Británie není v paláci, bude s největší pravděpodobností na svém oblíbeném místě v hrabství Berkshire – na hradě Windsor. Druhý největší obývaný hrad na světě (hned po Pražském hradu) je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie a je neodmyslitelně spjat s historií britské královské rodiny.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Střežený nástupce

V Clarence House, poblíž Buckinghamského paláce donedávna vrkali princ Charles s Camillou. Dnes už je prý láska tatam, ale manželství, které bylo uzavřeno roku 2005, stále slepují jako rozbitou vázu a ona drží. Před manželskými komnatami zase hlídá hradní stráž.Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Zájezdy za královskou rodinou

Ve stopách monarchů

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů na téma: Královská rodina

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/videopruvodce-z-londyna-po-stopach-britske-kralovske-rodiny/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AngliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023