Vstupné do Disneylandu: Kolik stojí parádní zábava? Na atrakce snadno a rychle s Fastpassy

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 3. 2024 • Přečteno 137097x

Den v Disneyland Parku není levná záležitost, ale nezapomenutelné zážitky jsou přece k nezaplacení...

29 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Víte, že...

Pařížský Disneyland Park ročně navštíví téměř 10 milionů lidí? To je, jakoby na návštěvu během roku přijeli všichni obyvatelé České republiky včetně miminek a starců. 

O tom, že se dětem návštěvou Disneylandu splní sen, nemůže být pochyb, ale jak moc to zatíží vaši peněženku? Přinášíme vám nejdůležitější informace o výši vstupného a možnostech, jak den strávený v Disneylandu co nejhodnotněji využít. 

Park Disneyland se nachází asi 35 kilometrů od centra Paříže, na východním předměstí Marne-la-Vallée a hravě se do něj dostanete příměstským vlakem RER.

Před vaší návštěvou je třeba rozmyslet si, jaký typ vstupenek si chcete zakoupit. Disneyland se skládá ze dvou zábavních parkůDisneyland Park a Walt Disney Studios. Je tedy možné zakoupit si vstupenku pouze do jednoho z nich nebo cenově výhodnou vstupenku do obou parků. 

Rodiče nejmenších návštěvníků pak jistě potěší, že děti do tří let věku mají vstup do obou částí parků zdarma. Vstup na některé atrakce je ovšem omezen výškou dítěte (např. horské dráhy).

Čtení na podobné témaDisneyland v Paříži: Objevte místo, kde se plní sny. A nejen dětem!Přečíst

Ceny vstupného – co se vám vyplatí?

Užijte si všechny atrakceUžijte si všechny atrakce

Jeden park

Děti od 3 do 11 let                 52 eur*
Osoby starší 12 let                 56 eur*

Oba parky

Děti od 3 do 11 let                 77 eur*
Osoby starší 12 let                 81 eur*
(* ceny platné pro rok 2024, aktuální ceny vstupenek si vždy raději ověřte na oficiálních stránkách Disneylandu)

Pokud plánujete v Disneylandu strávit celý den, můžete s dobrým časovým rozvržením stihnout vybrané atrakce z obou parků. Pomoct by vám v tom mohl náš přehledný průvodce Disneyland Parkem.

Čtení na podobné témaPřehledný průvodce atrakcemi Disneylandu: Co vás čeká v největším pařížském zábavním parku? Přečíst

Příliš neváhejte, jestli si raději 11 eur připlatit a vidět co nejvíc, nebo se podívat jen do jednoho z parků a ušetřit. Děti stejně budou pořád očkem pokukovat, co jim uniklo a nakonec vás přesvědčí, že musí vidět oba parky a vy ve výsledku zaplatíte víc. 

Vstupné do Walt Disney Studios nebo obou parků zahrnuje také večerní show s průvodem nejpopulárnějších Disneyho postaviček, kterou ideálně završíte den strávený poblíž Paříže.

Fastpassy – nesporná výhoda

Disneyland pobaví všechny generaceDisneyland pobaví všechny generace

K tomu, abyste toho během vaší návštěvy stihli co nejvíce, můžete využít tzv. Fastpassy, tedy jakési „rychlovstupenky“. Ty se vydávají u nejoblíbenějších atrakcí, na něž je obyčejně třeba vystát dlouhé fronty.

Celkem šest atrakcí, kde lze fastpassy využít, najdete v Disneyland Parku a tři další ve Walt Disney studiích.

Funguje to skoro jako na poště – přijdete k dané atrakci, necháte si z přístroje vydat lísteček a na něm máte napsanou konkrétní hodinu, na kterou máte k atrakci přijít, a bude vám tak zajištěn přednostní vstup bez front.

Čas musíte dodržet (tolerance je vždy půlhodina), jinak vstupenka propadá. Ideální strategií je přijít do Disneylandu hned ráno, u vchodu si vzít plánek, podívat se, na které atrakce je fastpassy možno obdržet, a poté se pro ně vydat. Umožní vám to vytvořit si dobrý časový plán a užít si toho z Disneylandu co nejvíce.

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Paříž a Disneyland

Do pohádky přes Paříž

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Paříže na téma: Disneyland

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vstupne-do-disneylandu-kolik-stoji-paradni-zabava-na-atrakce-snadno-a-rychle-s-fastpassy/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024