Přehledný průvodce atrakcemi Disneylandu: Co vás čeká v největším pařížském zábavním parku?

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 39646x

Projděte se s námi všemi atrakcemi Disneylandu v Paříži a buďte v obraze ještě před cestou.

29 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Mapy a rozpisy jednotlivých show se dají předem stáhnout i na internetu. Udělejte to, stáhněte si mapu a rozpis zábavních programů do vašeho chytrého telefonu či tabletu a ušetříte tak čas.

Co vás čeká v pařížském Disneylandu? Let do vesmíru, Indiana Jones, piráti, princezny nebo třeba duchové. Nabídka atrakcí v oblíbeném zábavním parku nedaleko Paříže je pestrá. Stačí se jen na chvíli vrátit do dětských let a užít si je jednu po druhé. Pročtěte si našeho průvodce pařížským Disneylandem, který vám usnadní orientaci v pohádkovém světě a díky němuž vám nic neunikne.

Park je rozdělen na dvě základní části, které se pak dále dělí na několik menších. Starší část parku se jmenuje Disneyland Park a najdete tu především atrakce inspirované Disneyho klasickými pohádkami, jakými jsou například Sněhurka a sedm trpaslíků, Aladin nebo Alenka v říši divů. Některé z těchto atrakcí fungují již od založení parku v roce 1992.

Mladší část Walt Disney Studios, založená v roce 2002, se zaměřuje na nové pohádky (například na ty z dílny Pixaru) a dozvíte se v ní také něco víc o tom, jak filmy vznikají. 

Disneyland park je ještě rozdělen na pět částí, které se rozprostírají okolo ústředního zámku Šípkové Růženky. Každá část je úplně jiná a každá vládne jiným kouzlem a atmosférou…  

Čtení na podobné témaDisneyland v Paříži: Objevte místo, kde se plní sny. A nejen dětem!Přečíst

1. Main Street USA

Main StreetMain Street

Do parku přicházíte po Main Street USA, tedy „Hlavní ulici Spojených států amerických“. Budete si tu připadat jako ve westernovém městečku – ulici totiž lemují domky inspirované americkou architekturou z přelomu 19. a 20. století a najdete v nich restaurace a další možnosti občerstvení a také různé obchůdky.

Navštivte třeba Lilly´s boutique pojmenovaný po manželce Walta Disneyho, Lilly. Pokud se uvnitř pořádně rozhlédnete, najdete tu dokonce některé z jejich rodinných fotografií. Na „železniční stanici“ můžete nasednout do vyhlídkového vláčku, který objíždí celý park a vy si tak můžete hned na začátku dne snadno udělat představu o tom, co vás čeká.

V místní „Radnici“ je možné si vzít plánky parku, rozpis akcí a průvodů postaviček, které se v daný den konají, nebo si třeba zamluvit místo na večeři v některé z restaurací.

2. Discoveryland

DiscoverylandDiscoveryland

Z Main Street se můžete vydat do nejnovější části parku, tzv. Discoverylandu (Země objevů), kde si přijdou na své všichni vědci, badatelé a výzkumníci. Místní nejpopulárnější atrakcí je Space Mountain: Mission 2, horská dráha, inspirovaná příběhem Julese Verna Ze Země na Měsíc, která simuluje vystřelení rakety do vesmíru.

Na vaší pouti tak v závratné rychlosti můžete ve tmě obdivovat svítící planety a meteority. Velmi oblíbená je také atrakce, na které střílíte laserovými pistolemi obklopeni hrdiny z pohádkového příběhu hraček Toy Story. Kromě toho můžete v Zemi objevů vyzkoušet třeba ponorku Julese Verna nebo se projet v autech z padesátých let.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

3. Fantasyland

Fantasyland – čajové šálkyFantasyland – čajové šálky

Nejstarší částí parku je oproti tomu Fantasyland (Země fantazie), která se rozprostírá za Zámkem Šípkové Růženky, ve kterém narazíte i na hrozivého supícího draka. Země fantazie je kouzelným místem, které si nejlépe užijí nejmenší návštěvníci parku.

Ve Small World (Malém světě), vůbec nejoblíbenější atrakci pařížského Disneylandu, budete plout lodičkou kolem zpívajících dětí z celého světa a v Peter Pan´s Flight se společně s Petrem Panem proletíte z Londýna až do Země Nezemě.

Můžete také nasednout na létajícího slona Dumbo, podívat se, kde bydlí Sněhurka a trpaslíci nebo se projet v čajových šálcích z pohádky Alenka v Říši divů. Právě tady také nejmenší návštěvníci nejčastěji potkají oblíbené postavičky – ať již Medvídka Pú, Popelku, Mickey Mouse s Minnie nebo další hrdiny.

4. Adventureland

AdventurelandAdventureland

Pro dobrodruhy je tu Adventureland (Země dobrodružství), do které se dostanete přes arabské městečko, ve kterém potkáte Aladina i s jeho kouzelnou lampou. Navštívit tu můžete pirátskou loď, strom Robinsona Crusoe nebo se projet lodičkou v jeskyních, ve kterých ukrývají své poklady piráti.

Touto atrakcí byl inspirován slavný film Piráti z Karibiku. Třešničkou na dortu je pak jízda na horské dráze badatele Indiana Jonese, se kterou mimo jiné projedete deštným pralesem.

5. Frontierland

Big ThunderBig Thunder

Poslední kouzelnou zemí Disneyho parku je Frontierland (Pohraniční země), ve které se přenesete na divoký západ, potkáte kovboje a indiány. Tady se také nachází nejoblíbenější horská dráha celého parku. Připomíná obrovskou červenou skálu a nese název Big Thunder Mountain.

Tato populární horská dráha existuje celkem ve čtyřech Disneyho parcích (v Paříži, Kalifornii, na Floridě a v Tokiu), přičemž adrenalinové nadšence jistě potěší, že pařížská verze je nejrychlejší, nejvyšší a nejdelší z nich.

Malé děti pak v Pohraniční zemi nadchne především indiánská vesnička ve stylu pohádky Pocahontas, můžete se také vydat na cestu na kolesovém parníku a pro ty, kdo mají pro strach uděláno, je tu dům plný duchů.

Walt Disney Studios jde s dobou

Walt Disney StudiosWalt Disney Studios

Druhý park komplexu, Walt Disney Studios, vám umožní nahlédnout pod pokličku samotným tvůrcům filmů. V interaktivní expozici s názvem Art of Disney Animation se dozvíte, jak vznikl třeba populární Mickey Mouse a jeho kamarádi Goofy, Donald nebo Pluto a jak se vůbec dělá takový animovaný film.

V atrakci s názvem Armageddon budete žasnout nad tím, jak vznikají filmové efekty. V Moteurs… Action na vlastní oči uvidíte práci kaskadérů v hořících autech. Kromě toho je tu horská dráha inspirovaná populárními podmořskými živočichy z pohádkového příběhu Hledá se Nemo, Aladinovy létající koberce nebo sekce inspirovaná postavičkami z Toy Story: Příběh hraček.

Zastoupená jsou také oblíbená auta, The Cars. Pro ty nejotrlejší je tu pak padající výtah Twilight Zone (můžete si vyzkoušet, jaké to je, když se utrhne výtah ve třináctém patře) nebo nejrychlejší horská dráha obou parků, Rock ´n´Rollercoaster, dosahující rychlosti až 97 km/h.

Pamatujte však, že na většinu horských drah platí výšková omezení, nejmenší děti tak na ně nemají přístup. U každé horské dráhy se nachází metr, kde můžete vaše dítě přeměřit předtím, než se postavíte do fronty.

V parku Walt Disney Studios se také každý den odehrávají živé show, například Animagique s nejpopulárnějšími a nejstaršími Disneyho postavičkami nebo show inspirována pohádkou Lilo a Stitch. Všechny show jsou komentovány dvojjazyčně, v angličtině a francouzštině. Je však jisté, že dětem i vám se show bude líbit i bez úplného porozumění.

Disneyland stále roste a nové atrakce přibývají!

Růženčin zámekRůženčin zámek

Až si dosyta užijete všeho, co oba parky nabízí, vězte, že nové Disneyho filmy a pohádky stále vznikají a další atrakce v parcích tím pádem přibývají. Sám Walt Disney prohlásil: „Disneyland nikdy nebude kompletní. Bude růst tak dlouho, dokud na světě bude existovat představivost.“

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. května

Paříž a Disneyland

Do pohádky přes Paříž

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Paříže na téma: Disneyland

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/prehledny-pruvodce-atrakcemi-disneylandu-co-vas-ceka-v-nejvetsim-parizskem-zabavnim-parku/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024