Nejkrásnější snímky Eiffelovy věže: Odkud dominantu Paříže vyfotit jako profík?

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 23165x

Chce ji mít úplně každý – nejkrásnější fotografii Eiffelovy věže. Odkud ji ale pořídit? Poradíme nejlepší místa.

Vyberte si z našich 42 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Stavitel Eiffelovky Gustav Eiffel je spjat s newyorskou Sochou Svobody? Vytvořil její vnitřní železnou konstrukci.

Pohled na největší symbol Paříže chce mít zvěčněn každý návštěvník francouzské metropole. Fotoaparáty proto zuřivě cvakají a donekonečna se pokoušejí zachytit onu železnou eleganci. Chystáte se do Paříže a chcete mít fotku Eiffelovky i vy? Poradíme vám místa, odkud ji uvidíte nejlépe a vaše fotografické úlovky se tak stanou ozdobami rodinného alba!

V Paříži existuje celá řada míst, na kterých na vás Eiffelova věž znenadání vykoukne a vy ji můžete obdivovat v celé kráse a vesele zvěčňovat.

Čtení na podobné témaEiffelova věž: praktické informace – jak se dostat nahoru, ušetřit čas a co všechno uvidítePřečíst

Tradiční místo: Trocadéro – tady se žádá o ruku

Z Trocadera je na Eiffelovku krásný pohledZ Trocadera je na Eiffelovku krásný pohled

Jedním z nejlepších míst k pohledu na ni je bezesporu prostranství Trocadéro (stejnojmenná stanice metra) mezi dvěma křídly paláce Challiot, kde je dnes ukryto několik zajímavých muzeí. Na tomto místě pořizují zástupy turistů jedny z nejoblíbenějších a nejhezčích fotek Železné dámy.

Hemží se to tu také krásnými nevěstami, které chtějí mít Eiffelovku na svých svatebních fotkách a klečícími mladíky, kteří svým slečnám opakují ve spoustě jazyků onu magickou otázku „Vezmeš si mě?“. Toto místo zkrátka nemůžete při vašem putování za fotkou Eiffelovky minout!

S americkým nádechem: Vyfoťte ji se sochou Svobody

Vyfoťte si ocelovou krásku se Sochou SvobodyVyfoťte si ocelovou krásku se Sochou Svobody

Budete-li se chtít z Trocadéra dostat až ke věži, musíte přejít přes most Iéna, který nechal vybudovat Napoleon po tom, co slavil svoje vítězství nad Pruskem. Tento most vede přímo k Eiffelově věži a patří také k těm tradičním místům, odkud se Eiffelovka fotí. Zkuste sejít po schodech dolů na nábřeží Seiny a vyfoťte si věž společně s mostem – zespodu pořídíte mnohem hezčí fotku než přímo z mostu.

Ještě před tím, než dorazíte na most, uvidíte na zídce podél Seiny cedulku hlásající název ulice „Avenue de New York“ (Newyorská ulice). Zkuste si i s ní Eiffelovu věž vyfotit – není to trochu paradoxní mít na jedné fotce název „Newyorská ulice“ společně s největší pařížskou dominantou?

A ještě kontroverznější fotku Eiffelovky v „americkém stylu“ získáte, vydáte-li se k pařížské soše Svobody. Ano, i Paříž má svoji sochu Svobody! Nachází se na tzv. Ostrově labutí (Île aux Cygnes) a můžete k ní dojet buď metrem, nebo příměstským vlakem (stanice Javel), případně se k ní projít od Eiffelovky podél Seiny. Získáte tak nezapomenutelnou fotku, na které se budou vyjímat dva nejznámější symboly světa, i když jeden z nich bude pouze replikou.

Vyšplhejte do výšin pro nejlepší fotku Eiffelovky!

Za návštěvu stojí vyhlídková věž MontparnasseZa návštěvu stojí vyhlídková věž Montparnasse

Jednu z nejkrásnějších vyhlídek na Eiffelovu věž a město pod ní si užijete z vyhlídky na mrakodrapu Montparnasse (stanice metra Montparnasse-Bienvenüe). Pohled, který se vám z něj naskytne, se vám nesmazatelně vryje do paměti.

Zkuste sem přijít za tmy, mrakodrap bývá v létě otevřený až do 23:30. Budete tak mít možnost vychutnat si noční Paříž a nasvícenou Železnou dámu, která se každou celou hodinu navíc rozbliká tisíci žárovkami tak, že vám bude připadat jako jeden velký diamant.

Tradiční pohled shora se vám nabídne i z vyhlídky dalšího pařížského symbolu – Vítězného oblouku. A bonusem vám bude skvělý pohled na třídu Champs-Elysées a tzv. královskou osu, na které v jedné přímce stojí muzeum Louvre, egyptský obelisk na Náměstí Svornosti, Vítězný oblouk a tzv. Grande Arche, moderní verze Vítězného oblouku v mrakodrapové čtvrti La Défense.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

Železná kráska s děsivým chrličem a vyhlídka zdarma

Fotka z věže katedrály Notre DameFotka z věže katedrály Notre Dame

Zůstaňme ještě chvíli u pohledu na Eiffelovu věž shora. Zajímavé fotky ulovíte, pokud se vyšplháte na věže katedrály Notre Dame. Tady spatříte na ochozech děsivě šklebící se chrliče, se kterými si v románu Victora Huga povídával zvoník Quasimodo. A fotky chrliče s Eiffelovkou v pozadí jsou jedny z nejlepších, jaké si z Paříže přivezete!

Nechcete-li utrácet za vyhlídky, máme pro vás tipy na pohled na Eiffelovu věž shora zcela zdarma! Navštívit můžete dva obchodní domy, ve kterých si po eskalátorech pohodlně vyjedete na terasu, můžete si dát v klidu kávu a vychutnávat si bez jakýchkoliv poplatků pohled na Paříž i Eiffelovu věž. Jedná se o obchodní domy Galérie La Fayette a Printemps (obě na stanici metra Chaussée d´Antin Lafayette).

Martova pole: Chcete si sáhnout na špičku?

Asi nejběžnější fotka Eifellovy věžeAsi nejběžnější fotka Eifellovy věže

Martova pole vedoucí od Eiffelovy věže až k budově Vojenské akademie jsou veřejným parkem, kde si můžete v klidu posedět a kochat se pohledem na Eiffelovu věž, jak dlouho se vám jen bude chtít. Nadto jsou tady pořádány koncerty, konají se tu různé kulturní akce a slaví se tu Nový rok. Z Martových polí pochází tisíce klasicky krásných fotek Eiffelovky, jednu si tu tedy do vaší sbírky můžete udělat i vy.

Když dorazíte téměř na konec parku, můžete navíc vyzkoušet fotky v „asijském stylu“ – Asiaté, kteří do Paříže dorazí, se totiž fotí tak, že to vypadá, že na fotce sahají na špičku Eiffelovky, případně ji mají položenou na dlani. Pro podobné fotky jsou Martova pole ideálním místem.

Navíc na jejich konci najdete před Vojenskou akademií také tzv. Mírovou zeď – moderní stavbu, která má odkazovat ke Zdi nářků v Jeruzalémě a na které je napsáno slovo „mír“ v několika desítkách jazyků (včetně češtiny na jednom ze sloupů). Fotka Eiffelovky skrze tuto zeď bude ve vaší sbírce další perlou.

Jak již bylo řečeno, míst s výhledem na Eiffelovu věž najdete v Paříži nesčetně. Vždyť i spisovatel Maupassant, který pařížskou dominantu z duše nenáviděl, tvrdil, že jediné místo, odkud vidět není, je pouze restaurace přímo na věži. Kde jste ulovili nejhezčí fotku Eiffelovy věže vy?

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 4 zájezdů

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejkrasnejsi-snimky-eiffelovy-veze-odkud-dominantu-parize-vyfotit-jako-profik/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024