Výlety do okolí Dublinu: Pět tipů, kam vyrazit

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11114x

Jednodenní výlety z Dublinu vedou na všechny světové strany.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do IrskaZobraz zájezdy

Víte, že…

Hrobky v oblasti Dowth, Knowth a Newgrange jsou starší než egyptské pyramidy?

Dublin patří k těm evropským metropolím, z kterých lze celkem bez problémů vyrazit na jednodenní výlet a vidět přitom část té nádherné přírody, kterou je Irsko pověstné. Nabízíme alespoň pět míst, které za návštěvu opravdu stojí. 

Panství Powerscourt

Jedním z nejoblíbenějších jednodenních výletů do okolí Dublinu je návštěva šlechtického panství Powerscourt s přilehlými zahradami a nedalekým vodopádem, který je nejvyšší na ostrově. Toto kouzelné místo leží v srdci pohoří Wiclow Mountains. Hory, které jsou k vidění z centra Dublinu, leží asi 30 kilometrů na jih od města.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Oblast dvou jezer

Dalším velice oblíbeným místem je Glendalough. Oblast „dvou jezer“ leží v srdci Wiclow Mountains asi 50 kilometrů na jih od Dublinu. V 6. století se zde, v oblasti dvou ledovcových jezer, usadil poustevník Svatý Kevin, který je druhým nejpopulárnějším světcem Irska hned po Svatém Patrikovi.

Hřebčín

Oblast asi 50 kilometrů na západ od Dublinu platí pro změnu za centrum irského dostihového světa. Nachází se zde nejen dostihová dráha, ale i neoplocené pláně o rozloze 2 000 hektarů, kde najdete většinu irských cvičišť a stájí. Nejlepším místem, kde si můžete stáje, chov a výcvik prohlédnout je při návštěvě National Stud (Národní hřebčín). V areálu hřebčína jsou i velice populární Japonské zahrady.

Mys

I sever od Dublinu je velice populární. Nachází se zde Howth Head. Z mysu vybíhajícího do moře je nádherný výhled na celou Dublinskou zátoku, na samotné město i na vzdálené kopce pohoří Wiclow Mountains.

Hrobky a mohyly

Ještě dál na sever je oblast Brú na Bóinne, kde se nachází asi čtyřicet prehistorických památek. Nejdůležitější z nich jsou chodbové hrobky v oblasti Dowth, Knowth a Newgrange. Jde o kulaté vysoké mohyly nad kamennými hrobovými komorami.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

To nejlepší ze Slovinska + MOŘE
9. – 15. 6. 2018

Vyberte si z mého zájezdu

Irsko

Poznejte hrdý Dublin

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Irska

Zobrazit aktuální zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vylety-do-okoli-dublinu/Nová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK