Výlety do okolí Dublinu: pět tipů, kam vyrazit

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 32916x

Jednodenní výlety z Dublinu vedou na všechny světové strany.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Hrobky v oblasti Dowth, Knowth a Newgrange jsou starší než egyptské pyramidy?

Dublin patří k těm evropským metropolím, z kterých lze celkem bez problémů vyrazit na jednodenní výlet a vidět přitom část té nádherné přírody, kterou je Irsko pověstné. Nabízíme alespoň pět míst, které za návštěvu opravdu stojí. 

Panství Powerscourt

K panství patří krásné zahradyK panství patří krásné zahrady

Jedním z nejoblíbenějších jednodenních výletů do okolí Dublinu je návštěva šlechtického panství Powerscourt s přilehlými zahradami a nedalekým vodopádem, který je nejvyšší na ostrově. Toto kouzelné místo leží v srdci pohoří Wiclow Mountains. Hory, které jsou k vidění z centra Dublinu, leží asi 30 kilometrů na jih od města.

Oblast dvou jezer

O Glendalough se mluví jako o O Glendalough se mluví jako o "údolí dvou jezer"

Dalším velice oblíbeným místem je Glendalough. Oblast „dvou jezer“ leží v srdci Wiclow Mountains asi 50 kilometrů na jih od Dublinu. V 6. století se zde, v oblasti dvou ledovcových jezer, usadil poustevník Svatý Kevin, který je druhým nejpopulárnějším světcem Irska hned po Svatém Patrikovi.

Čtení: Zájezdy do Irska – srovnání a doporučení

Hřebčín

Od roku 1943 je hřebčín ve vlastnictví státuOd roku 1943 je hřebčín ve vlastnictví státu

Oblast asi 50 kilometrů na západ od Dublinu platí pro změnu za centrum irského dostihového světa. Nachází se zde nejen dostihová dráha, ale i neoplocené pláně o rozloze 2 000 hektarů, kde najdete většinu irských cvičišť a stájí. Nejlepším místem, kde si můžete stáje, chov a výcvik prohlédnout je při návštěvě National Stud (Národní hřebčín). V areálu hřebčína jsou i velice populární Japonské zahrady.

Mys

Maják na Howth HeadMaják na Howth Head

I sever od Dublinu je velice populární. Nachází se zde Howth Head. Z mysu vybíhajícího do moře je nádherný výhled na celou Dublinskou zátoku, na samotné město i na vzdálené kopce pohoří Wiclow Mountains.

Hrobky a mohyly

Chodbové hrobky v oblasti Dowth, Knowth a NewgrangeChodbové hrobky v oblasti Dowth, Knowth a Newgrange

Ještě dál na sever je oblast Brú na Bóinne, kde se nachází asi čtyřicet prehistorických památek. Nejdůležitější z nich jsou chodbové hrobky v oblasti Dowth, Knowth a Newgrange. Jde o kulaté vysoké mohyly nad kamennými hrobovými komorami.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vylety-do-okoli-dublinu/Doporučujeme z Irska

Nejnovější z IrskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024