Vášnivé milovnice a milovníci bot našli v Londýně svůj ráj na Zemi… Zn.: Potěšení a bolest

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4328x

Slavné londýnské Victoria and Albert Museum uvedlo minulou sobotu unikátní výstavu oslavující naprostou posedlost botami...

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Ženy v západních zemích vlastní průměrně třicet párů bot, přičemž každá dvanáctá žena jich vlastní dokonce více než sto? Na druhé straně žije na světě na tři sta milionů dětí, které nemají ani jeden jediný pár

Londýnské Victoria and Albert Museum, největší muzeum dekorativního umění a designu na světě, jehož sbírka čítá přes čtyři miliony objektů, uvedlo minulou sobotu unikátní výstavu oslavující skutečnou posedlost botami, která trvá již více než dvě tisíciletí.

Ženy a boty. Nerozlučná dvojice, jejíž přátelství je prověřeno generacemi. Opulentní královské střevíce i boty na nebezpečně vysokých podpatcích, to vše a ještě mnohem víc si můžete prohlédnout v rámci výstavy nazvané „Boty: Potěšení a bolest“.  

Po pěti letech příprav mohlo V & A na jednom jediném místě představit přes dvě stě párů kontroverzních bot z celého světa, od staroegyptských sandálů zdobených ryzím zlatem až po ty nejpropracovanější a nejdražší návrhy legendárních módních návrhářů obuvi, mezi nimiž nechybí Manolo Blahnik, Christian Louboutin, Jimmy Choo aj.

Na výstavě nechybí boty z oblíbených dětských příběhů, včetně Čaroděje ze země Oz, Popelky atd., titěrná čínská hedvábná obuv pro svazování chodidel z devatenáctého století, gigantické boty na basketbal z konce osmdesátých let minulého století, boty z hebké opičí srsti navržené oděvní návrhářkou Elsou Schiaparelli z roku 1938, tradiční japonská obuv geta, futuristické boty slavné britské architektky Zahy Hadid aj.

Výstava potrvá až do 31. ledna příštího roku. Plné vstupné: 12 GBP (tj. cca 452 Kč).     

A jaký nejoriginálnější model vlastníte vy? Podělte se s námi o fotografii svých módních úlovků.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/vystava-shoes-pleasure-and-pain-exhibition/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024