Tenerife: ostrov věčného jara

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 89300x

Tenerife nabízí užití pro všechny generace.

Vyberte si z našich zájezdů na TenerifeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Tenerife je svou rozlohou největší ze sedmi Kanárských ostrovů a často se o něm mluví jako o ostrovu věčného jara?

Místní obyvatelé tvrdí o Tenerife, že je „amable“ (něco jako přátelské Tenerife). Ačkoli to může znít zpočátku přehnaně, sami zjistíte, že díky své pestrosti potěší opravdu každého.

Slovo Tenerife v jazyce původních obyvatel Guančů znamenalo „zasněžená hora“. Není divu, dominantou celého ostrova je skutečně hora, stále dřímající sopka Pico del Teide. Právě na ní je možné v zimním období spatřit i sníh.

Teplota

Sopka rozděluje podnebí na celém ostrově. Na severu je spíše vlhko a daří se tropickým rostlinám a vinné révě, na jihu je naopak horko a půda je kamenitá a vyprahlá. Ačkoli přesun ze severu na jih trvá pouze něco málo přes hodinu, teplotní rozdíly bývají zřetelné. Na ostrově panuje mírné podnebí s průměrnou teplotou okolo 20 stupňů Celsia.

Zábava

Ostrov je úžasný svou rozmanitostí. Pro návštěvníky má připravené jak polehávání na pláži, surfing, windsurfing, paragliding, tak turistické výšlapy a obdivování památek. Samozřejmě nechybí ani zábava a spousta zážitků. Kromě národního parku a sopky Pico del Teide, nesmíme zapomenout ani na unikátní stupňovité pyramidy z neopracovaného kamene, které se nachází na východě ostrova ve městě Güímar.

Zábavy je na Tenerife více než dost. Ti, které omrzí cestování vypůjčeným autem, mohou vyplout na oceán za delfíny. Během plavby je připraveno občerstvení a odměnou na starém houpajícím korábu je pohled na skotačivé delfíny a velryby přímo v oceánu. Velkolepé show delfínů, kosatek, papoušků či lachtanů na vás čekají také v Loro parque. Tato ZOO se mimo jiné pyšní největší sbírkou papoušků na světě a také líhní mláďat.

Ti, kteří neholdují půjčování aut (půjčovny aut jsou téměř všude), mohou využít také autobusové dopravy. Ta je dobře zajištěna po celém ostrově a řidiči jsou opravdovými „borci“. Nejen, že jsou ohleduplní při nástupu starších (čekají, až se usadí), ale dovedou si poradit i v úzkých horských serpentinách a cestující jen úžasem lapají po dechu. Během jízdy hraje v autobuse hudba. Jízdenky jsou cenově dostupné a zakoupit je lze přímo u řidiče.

Města a vesnice

Na rozdíl od hojně turisticky osídlené části ostrova lze na jeho opačné části v pohoří Anaga narazit na odlehlé vesničky. Za jednu z nejkrásnějších vesnic je považována Masca, která se nachází vysoko v horách. Návštěvníci se tam rádi vydávají na kouzelný západ slunce. Naopak rušno je v hlavním městě Santa Cruz de Tenerife, ve kterém nechybí nákupní centrum Calle Castillo a spousty obchůdků, ale také nabízí k vidění i muzea a kostely.

Drago Milenario

Milovníci architektury ocení na Tenerife také umělecky vyřezávané balkóny, které jsou nejrozšířenější zejména v La Orotavě. Vynechat by návštěvník neměl ani největší skvost na celých Kanárských ostrovech, legendární symbol ostrovů Drago Milenario. Jedná se o unikátní dračinec, který je údajně tisíc let starý.

Pláže

Kromě vulkanických pláží s černým pískem (Playa de las Américas, Los Christianos, Él Médano, Playa Jardín, Playa San Blas a další) je na Tenerife také jedna „klasická pláž“ zvaná Las Teresitas (poblíž hlavního města) se světlým pískem, který byl dovezen ze Sahary. Pobřeží Tenerife je nakloněno příznivcům vodních sportů a také potápěčům.

Nákupy

Ostrované jsou příjemní a ochotní pomoci. Ve větších městech jsou k dispozici informační centra. Ceny za jídlo v marketu – mercadona jsou příznivé, v restauracích se odvíjejí dle úrovně.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tenerife/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024