Zásnuby v Paříži: tradiční i neobvyklá místa, kde požádat svou lásku o ruku

Karolína Petrová Karolína Petrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 6. 2019 • Přečteno 5066x

I v Paříži najdete místa, která nejsou profláknutou klasikou a přitom mají francouzského ducha. Ne nadarmo se totiž Paříži říká „město lásky“.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Paříž se pyšní nálepkou nejromantičtějšího města na světě, a není proto divu, že spousty mužů jezdí do Paříže s krabičkou od zlatníka v kapse. Přinášíme inspiraci všem romantikům, kteří chtějí své milé navléknout prstýnek ve městě lásky, ale zároveň doufáme, že pohladíme na duši i ty, co tvrdí, že romantiky nejsou.

Žádost o ruku na veřejnosti má nespočet výhod, zejména proto, že žena nebude nic očekávat. Bude to ten opravdový moment překvapení, navíc ve většině případů budete k tomuto romantickému gestu mít neuvěřitelné kulisy.

1. Kvůli výhledu na Eiffelovku

a) Palais de Chaillot a Martova pole

Palais de Chaillot a Martova polePalais de Chaillot a Martova pole

Snad nejkrásnější pohled na Eiffelovu věž je časně zrána od náměstíčka u paláce Chaillot na Trocadéru nebo z opačné strany, z Martových polí. Ikona Paříže a jedna z nejnavštěvovanějších památek světa je k žádosti jak stvořená. A ty fotky?

Pokud chcete ještě silnější zážitek, dopřejte si gastronomický zážitek v restauraci Jules Verne ve 2. patře. Počítejte ale s tím, že je restaurace na tři měsíce dopředu plně rezervovaná.

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

b) Plavba lodí po Seině

Plavba lodí po SeiněPlavba lodí po Seině

Obecně jsou plavby lodí v metropolích velmi oblíbené. Pokud si ale vyberete večerní hodinu, tisíce světel kouzelné Paříže, uvidíte nejen blikající Eiffelovu věž, ale také nasvícené mosty, majestátní budovy na nábřežích a nekonečné pole hvězd nad hlavou. No prostě romantika jak blázen.

Čtení na podobné témaPlavba lodí po Seině: Paříž z jiné perspektivyPřečíst

c) Bir Hakeim

Bir HakeimBir Hakeim

Všichni tento most znají z fotek a filmů, pojmenovat ho umí málokdo. Most Bir Hakeim je určen pěším i automobilům, na něm je postaven viadukt, kde jezdí linka metra č. 6. Takže i obyčejná projížďka metrem může být zážitek.

2. Kvůli parádním výhledům na střechy Paříže

a) Věž St-Jacques

Věž St-JacquesVěž St-Jacques

Znovu otevřená a zrekonstruovaná věž sv. Jakuba nabízí fantastický panoramatický výhled na celé město. Za 10 EUR se vyšplháte po točitém schodišti nahoru a nad výhledem se vám určitě zatají dech.

b) Montparnasse

MontparnasseMontparnasse

Kontroverzní a dost neoblíbený věžák v centru Paříže má jednu nespornou výhodu. Je z něj parádní výhled na město, který vám nic nekazí. Navíc se nahoru dostanete nejrychlejším výtahem v Evropě, který těch 59 pater zvládne pod čtyřicet vteřin.

c) Arabský institut

Arabský institutArabský institut

Zcela netradiční a velmi opomíjené místo v centru Paříže rozhodně stojí za přemýšlení. Na levém břehu řeky Seiny, v těsné blízkosti ostrova sv. Ludvíka, se nachází moderní kulturní centrum arabského světa.

Budova je architektonicky velmi zajímavá, jižní fasáda je poskládána ze speciálních fotovoltaických destiček, které propouští světlo automaticky. Za návštěvu stojí i restaurace v 9. patře, protože krásnější pohled na ostrovy na Seině nenajdete.

3. Když máte rádi zeleň

a) Fontána Medici v Lucemburských zahradách

Fontána Medici v Lucemburských zahradáchFontána Medici v Lucemburských zahradách

Lucemburský palác i přilehlé zahrady si nechala v 17. století vybudovat Kateřina Medicejská, stýskalo se jí po rodné Florencii, a tak použila palác Pitti a přilehlé zahrady Boboli jako inspiraci.

Během působení barona Haussmanna byla fontána, již máme na mysli, přesunuta na dnešní pozici, osázena stromy a byla přidána tři sousoší z řecké mytologie. Je to prostě pohádkové místo!

Čtení na podobné témaLucemburská zahrada: srdcová záležitost Pařížanů, příjemná povinnost pro turistyPřečíst

b) Park Buttes Chaumont

Park Buttes ChaumontPark Buttes Chaumont

Jeden z nejromantičtějších parků vůbec se nachází na severovýchodě města a dostanete se k němu linkou metra č. 7. Byl uměle vybudován baronem Haussmannem a ten samozřejmě myslel na všechno a nechal tu vybudovat i umělý rybník.

Půjčte si loďku a obeplujte ostrůvek uprostřed. Stojí na něm malý korintský chrám zasvěcený Sibyle a moc hezky se na tu všechnu krásu kouká...

c) Place des Vosges

Place des VosgesPlace des Vosges

Bývalé královské náměstí dostalo dnešní podobu až v 60. letech minulého století, protože bylo za války velmi těžce poškozeno. Dnes má tvar čtverce a je uspořádáno až s geometrickou přesností typickou pro francouzskou architekturu.

Parčík je udržovaný a čistý, po jeho obvodu stojí jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších francouzských domů – bydlel tu například Victor Hugo nebo kardinál Richelieu.

4. Když se nemůžete nabažit ikon města

a) Square Louis XXIII

Square Louis XXIIISquare Louis XXIII

Malé kouzelné náměstíčko na východní straně katedrály Notre-Dame je jedním z nejkrásnějších míst v Paříži. Je plné stromů a nabízí netradiční a pro nás velmi oblíbený pohled na katedrálu. Většina turistů sem ani nedojde, takže se nemusíte bát davů asijských turistů s foťáky a tablety.

b) Schody před Sacré Coeur

Schody před Sacré CoeurSchody před Sacré Coeur

Schody pod katedrálou jsou jedním z nejvytíženějších míst v Paříži, jsou neustále obsypány Pařížany, turisty, umělci a pouličními prodavači suvenýrů. Je tady živo a rušno ve dne i v noci, ale ta atmosféra rozhodně stojí za to.

My ovšem doporučujeme vybrat si schody o kousek níž, v parku Square Louis-Michel, kde se vám dostane stejného zážitku, ale nebudete se muset o místečko rvát s ostatními. 

c) Malý Vítězný oblouk u Louvru

Malý Vítězný oblouk u LouvruMalý Vítězný oblouk u Louvru

Vítězné oblouky jsou v Paříži tři, u žádného z nich ale neuděláte chybu. Ten nejmenší se jmenuje Arc de Triomphe du Carrousel a najdete jej mezi Louvrem a Tuilerijskými zahradami.

Na jedné straně se vám nabízí pohled na celý bývalý královský palác Louvre i se slavnou skleněnou pyramidou uprostřed. Na druhé straně se rozprostírají Tuilerijské zahrady, na jejichž konci na Place du Concorde stojí část roku velké ruské kolo.

d) Lekníny v Oranžérii

Lekníny v OranžériiLekníny v Oranžérii

Milovníci umění se v Paříži můžou vyřádit, o umělce a jejich tvorbu tady doslova zakopnete na každém rohu. Nejznámějším uměleckým dílem ve francouzské metropoli je bezpochyby da Vinciho Mona Lisa, která je vystavena v Louvru.

Čtení na podobné témaGiverny: město imprese a Clauda MonetaPřečíst

Dílo, které na vás ale určitě zapůsobí mnohem více, jsou Monetova velká plátna, která maloval v Giverny ve svém domě. Lekníny jsou souborem několika velkých pláten a velkého množství malých obrazů a obrazy, které jsou vystaveny v Oranžérii. Zabírají celkovou plochu větší než 200 metrů čtverečních.

Karolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Tyto zájezdy pro Vás připravuji

Francouzské Švýcarsko + MONT BLANC
11. – 15. 7. 2024

Další zájezdy

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zasnuby-v-parizi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024