Zatočte s horkem v Londýně. Krok první: Osvěžte se v panoramatickém bazénu v oblacích

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 6. 2019 • Přečteno 3594x

Nebojte se ztratit pevnou půdu pod nohama a začněte plavat. Pusťte se do proudu londýnského dění a prozkoumejte střešní bazén se vstupem jako v ponorce.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Neopakovatelné výhledy a rozhledy nabídne i panoramatický nekonečný bazén na vrcholu mrakodrapu The Palm Tower v Dubaji. Umístění ve výšce 210 metrů by jej mělo vyšvihnout na jednu z čelních příček nejvýše položených bazénů světa. Slavnostní otevření je v plánu na příští rok.

Pokud si ještě stále myslíte, že pobyt v rozpáleném Londýně je mučením, tak teď změníte názor. Svou horkou kůži můžete začas vnořit do chladivé hladiny panaromatického bazénu na střeše odvážného mrakodrapu. Příjemným bonusem koupání v oblacích bude i 360stupňový výhled na město. Najednou se vám dobře známá metropole objeví ve světle a barvě nikdy předtím neviděné.         

Infinity London – nekonečný střešní bazén o objemu 600 tisíc litrů má obtékat kolem celého obvodu 220 metrů vysokého mrakodrapu, díky čemuž nabídne impozantní panoramatický výhled na všechny strany britské metropole.

Avšak fakt, že hladina přesně okopíruje končící linii stěn, ve škarohlídech vyvolává obavy, zda voda nebude zkrápět také ulice Londýna. Společnost Compass Pools však hodlá případnému rozprsknutí vody přes okraje budovy zabránit instalací speciálního systému.   

Díky průhlednému dnu a stěnám z akrylátu se pohled na plavce naskytne také hostům pětihvězdičkového hotelu situovaného do nejvyšších pater budovy. Koneckonců i vstup do bazénu bude zatím vyhrazen pouze jim. 

Chystáte-li se nyní rozlousknout zapeklitý problém, a sice jak se budou návštěvníci do bazénu dostávat, představte si scénu jako vytrženou z dobrodružného filmu. Tým pod vedením technického ředitele A. Kemsleyho se totiž rozhodl zbudovat přetlakové dveře, jimiž bývají vybaveny třeba ponorky. Z podlahy bazénu se pak přímo na hladinu vysune spirálovité schodiště, po němž bude bazén přístupný.

Půjde-li vše podle plánu, mělo by se s výstavbou začít už příští rok. Přesné umístění mrakodrapu však zatím není známo.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zatocte-s-horkem-v-londyne-krok-prvni-osvezte-se-v-panoramatickem-bazenu-v-oblacich/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024