Zjistěte, co skrývá prezidentský palác v Abú Dhabí. Jedna jeho část byla právě zpřístupněna veřejnosti

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 3. 2019 • Přečteno 4886x

Prezidentské sídlo leží na břehu Perského zálivu nedaleko Emirátského paláce, nejdražší hotelové stavby na světě. V březnu bylo částečně zpřístupněno široké veřejnosti.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do Abú DhabíZobrazit zájezdy

Víte, že…

V reprezentativních sálech prezidentského paláce můžete obdivovat také honosné lustry, které do Abú Dhabí dodala česká firma Foibos, výrobce dekorativních uměleckých předmětů a svítidel.   

Korunní princ Abú Dhabí a místní „otec vlasti“, šejk Zajíd, přichystal pro návštěvníky hlavního a druhého nejlidnatějšího města Spojených arabských emirátů dárek s velkým D. Před nedávnem totiž oznámil, že prezidentský palác zpřístupní veřejnosti. Procházka po jeho mramorových chodbách je vskutku velkolepá. Nebraňte se a podlehněte jejich oslnivé záři.

Pokud váš poznávací zájezd do Abú Dhabí nezahrnuje jen koupání, slunění a zásobování vitamínem D, návštěvu tohoto velkolepého sídla si prostě nesmíte nechat ujít. 

Nově zpřístupněná část prezidentského paláce, Qasr Al Watan neboli Palác národa, byla sice dokončena již v roce 2017, první návštěvníci si však její interiéry mohli prohlédnout až letos v březnu. I vy se teď můžete projít po chodbách, po nichž doteď kráčely jen významné hlavy států a vlád celého světa, papeže Františka nevyjímaje.

Qasr Al WatanQasr Al Watan

Labyrinty bílých chodeb, stěny obložené pečlivě opracovanými mramorovými deskami, bílé kopule a prezidentské zahrady okouzlí každého na první pohled. Palác Al Watan je nejstřeženější budovou v zemi a donedávna si ji turisté ani nemohli vyfotografovat.    

Návštěvníci si tu mohou mimo jiné prohlédnout místnost, v níž se konají schůzky zemí Rady pro spolupráci v oblasti Perského zálivu. A když zdvihnou oči ke stropu, nad oválným stolem spatří lustr s 350 tisíci třpytícími se krystaly, vážící neuvěřitelných 12 tun. Mnoho zajímavého se rovněž dozvědí o místní kultuře, tradicích a hodnotách Spojených arabských emirátů.  

Kde, kdy a za kolik?

Al Ras Al Akhdar – Abú Dhabí

Otevřeno je 7 dní v týdnu, od 10 do 20 hod. Své místo na prohlídku si rezervujte předem online. Plné vstupné stojí 60 dirhamů (cca 370 korun). V ceně je zahrnuta prohlídka paláce, zahrad, návštěvnického centra, výstav a veřejných prostor.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Abú Dhabí

Zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zjistete-co-skryva-prezidentsky-palac-v-abu-dhabi.-jedna-jeho-cast-byla-prave-zpristupnena-verejnosti/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024