Celodenní koupání a velkolepý výhled na Dubaj. To jsou dva důvody, proč navštívit nejvyšší hotel světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 8. 2018 • Přečteno 1438x

Udělat pár temp a přitom si užívat pohled na panorama Dubaje s nejvyšší budovou světa? Stačí si sbalit kufr a vyrazit s námi do města splněných přání. Koupání, slunění a krása nejznámějšího z Arabských emirátů!

Vyberte si z našich 13 zájezdů do DubajeZobraz zájezdy

Víte, že…

Gevora hotel měří 356 metrů, což je téměř o 50 metrů víc, než má na výšku slavný londýnský mrakodrap The Shard (Střep), a o 260 metrů víc, než měří londýnský Big Ben.

Letní dovádění v bazénu? Jak originální! Ale ano, je to originální, pokud je bazén umístěn netradičně vysoko. Přesněji na 12. patře nejvyššího hotelu světa. Na vodní radovánky s výhledem na oslnivé futuristické stavby odrážející slunce totiž jen tak nezapomenete. Už kupujete letenku a vyrážíte s námi na exotickou dovolenou?     

A hned poté, co se vynoříte z průzračné modré vody, vyjeďte výtahem až do posledního, tj. 75. patra, kde se vám rázem naskytne ještě velkolepější podívaná. Střešní vyhlídková terasa hotelu Gevora totiž představuje mimořádně působivou architekturu Dubaje z netradiční perspektivy. Ošizeni samozřejmě nebudete ani o půvab Burdž Chalífy – nejvyššího mrakodrapu světa.

Chcete-li se tu příjemně svlažit a zároveň prozkoumat Dubaj z výšky, stačí si koupit speciální jednodenní vstupenku. V její ceně je zahrnut přístup do cca 25 metrů dlouhého plaveckého bazénu, do dětského bazénu, vířivky a samozřejmě i na vyhlídkovou terasu. Je tak jen na vás, na co budete mít zrovna náladu. 

Nebo se třeba pohodlně natáhněte na lehátku, oddávejte se četbě na slunci a naslouchejte zurčení nalévaných drinků. K osvěžení si pak dejte něco studeného a ovocného, ale hlavně bez kapky alkoholu. Gevora je totiž „suchým“ hotelem, kde se alkohol nepodává.   

Kde a kdy?

Sheikh Zayed Road, Trade Centre Area (vedle Al Attar Tower). Jednodenní vstupenka má platnost od východu až do západu slunce.

Žádná masovka. Na zájezd bereme průměrně 15 cestovatelů. Přátelská atmosféra je rozhodně tou nejlepší.

Za kolik?

Ne–Čt: 150 dirhamů (cca 928 korun); Pá–So: 200 dirhamů (cca 1 237 korun). Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) pořídíte za 199 dirhamů. Rodinnou vstupenku pak můžete proměnit za jídlo a nápoje.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 13 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/celodenni-koupani-a-velkolepy-vyhled-na-dubaj.-to-jsou-dva-duvody-proc-navstivit-nejvyssi-hotel-sveta/

Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!