Celodenní koupání a velkolepý výhled na Dubaj. To jsou dva důvody, proč navštívit nejvyšší hotel světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 8. 2018 • Přečteno 4512x

Udělat pár temp a přitom si užívat pohled na panorama Dubaje s nejvyšší budovou světa? Stačí si sbalit kufr a vyrazit s námi do města splněných přání. Koupání, slunění a krása nejznámějšího z Arabských emirátů!

Vyberte si z našich 15 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Gevora hotel měří 356 metrů, což je téměř o 50 metrů víc, než má na výšku slavný londýnský mrakodrap The Shard (Střep), a o 260 metrů víc, než měří londýnský Big Ben.

Letní dovádění v bazénu? Jak originální! Ale ano, je to originální, pokud je bazén umístěn netradičně vysoko. Přesněji na 12. patře nejvyššího hotelu světa. Na vodní radovánky s výhledem na oslnivé futuristické stavby odrážející slunce totiž jen tak nezapomenete. Už kupujete letenku a vyrážíte s námi na exotickou dovolenou?     

A hned poté, co se vynoříte z průzračné modré vody, vyjeďte výtahem až do posledního, tj. 75. patra, kde se vám rázem naskytne ještě velkolepější podívaná. Střešní vyhlídková terasa hotelu Gevora totiž představuje mimořádně působivou architekturu Dubaje z netradiční perspektivy. Ošizeni samozřejmě nebudete ani o půvab Burdž Chalífy – nejvyššího mrakodrapu světa.

Chcete-li se tu příjemně svlažit a zároveň prozkoumat Dubaj z výšky, stačí si koupit speciální jednodenní vstupenku. V její ceně je zahrnut přístup do cca 25 metrů dlouhého plaveckého bazénu, do dětského bazénu, vířivky a samozřejmě i na vyhlídkovou terasu. Je tak jen na vás, na co budete mít zrovna náladu. 

Nebo se třeba pohodlně natáhněte na lehátku, oddávejte se četbě na slunci a naslouchejte zurčení nalévaných drinků. K osvěžení si pak dejte něco studeného a ovocného, ale hlavně bez kapky alkoholu. Gevora je totiž „suchým“ hotelem, kde se alkohol nepodává.   

Kde a kdy?

Sheikh Zayed Road, Trade Centre Area (vedle Al Attar Tower). Jednodenní vstupenka má platnost od východu až do západu slunce.

Za kolik?

Ne–Čt: 150 dirhamů (cca 928 korun); Pá–So: 200 dirhamů (cca 1 237 korun). Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) pořídíte za 199 dirhamů. Rodinnou vstupenku pak můžete proměnit za jídlo a nápoje.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/celodenni-koupani-a-velkolepy-vyhled-na-dubaj.-to-jsou-dva-duvody-proc-navstivit-nejvyssi-hotel-sveta/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024