Odtajněno: V SAE vyroste nejdelší zipline dráha světa. Dosáhne rychlosti až 130 km/h

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 7. 9. 2017 • Přečteno 3546x

V SAE vznikne nejdelší zipline dráha světa, kterou je potřeba ocenit už jen proto, že dbá na ekologii a enviromentální chování. Využívá pouze sluneční energii a přírodní materiály pocházející z místních zdrojů.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do Spojených arabských emirátůZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Emirát Ras Al Khaimah nabízí různorodou zábavu, od vodních sportů přes pouštní safari v dunách až po adrenalinem nabitou turistiku.

Toužíte po neobyčejně vzrušujícím zážitku? Už letos v prosinci se můžete proletět nad skalnatými útesy po nejdelší a nejvyšší zipline dráze světa, zavěšené na nejvyšším vrcholu Spojených arabských emirátů. Zn.: Top zážitek zaručen.

Zapomeňte na všechny zipline dráhy, které jste doteď vyzkoušeli. Téhle se jen tak něco nevyrovná! Její délka totiž přesáhne více než trojnásobně výšku dubajského mrakodrapu Burdž Chalífa. 

Začátek více než dva a půl kilometru dlouhé dráhy bude umístěn na úpatí hory Džabal Bil Ajs, jež se tyčí do téměř dvoutisícové výšky, a povede nad oranžovočervenou pouští emirátu Ras Al Khaimah. Cesta z Dubaje sem trvá sotva hodinu.   

Všichni odvážlivci se během divoké jízdy svezou rychlostí od 88 km/h, ale místy dráha posviští klidně i rychlostí 130 km/h. Ještě nejste přesvědčeni, že tuhle atrakci pro nebojácné se silným žaludkem chcete vyzkoušet? Tak zkuste přesvědčit kamaráda nebo někoho z rodiny, ať si na superhrdinu zahraje spolu s vámi. Dvě lana vedle sebe jsou k tomu jako dělaná.

Nejlepší zpráva na závěr? Po celou dobu budete oba připnuti do tzv. superhrdinské pozice a užijete si let vzduchem hlavou dolů. Je jen tedy na vaší fantazii, zda se oblohou prořítíte jako Spiderman nebo zachráníte planetu jako Superman. V konečné stanici pak budete moci svůj krátký boj (hlavně se sebou samým) a hrdinské vítězství oslavit v baru či restauraci.    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty

Objevte město „superlativů“

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Spojených arabských emirátů

Zájezdy do Spojených arabských emirátů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/odtajneno-v-sae-vyroste-nejdelsi-zipline-draha-sveta-dosahne-rychlosti-az-130-km-h/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024