Proč musíte navštívit muzeum Louvre v Abú Dhabí? Třeba kvůli nejdražšímu prodanému obrazu v historii

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 2. 2018 • Přečteno 4599x

Leonardo da Vinci prohlásil: „Dívat se pozorně kolem sebe je tolik jako dvakrát žít.“ Udělejte něco pro sebe a pojďte se s námi podívat na Salvatora Mundiho do Louvru v Abú Dhabí.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do Abú DhabíZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Louvre Abú Dhabí je součástí kulturní čtvrti na ostrově Saadiyat Island, kde můžete navštívit také novou pobočku Guggenheimova muzea.

Nestačí vám prohlížet si nejdražší prodaný obraz jen v knihách o výtvarném umění a chcete ho spatřit naživo a zblízka? Pak si určitě kupte vstupenku do pobočky pařížského muzea Louvre v emirátu Abú Dhabí. Da Vinciho Salvator Mundi je totiž výjimečný. Čím? Třeba tím, že na obraze, jenž tak významně ovlivnil umění i umělce 16. stol., je Kristus znázorněn tzv. ánfas. Víc ale neprozradíme, Spasitele světa totiž musíte spatřit na vlastní oči.           

Působivý a záhadný obraz s názvem Salvator Mundi (Spasitel světa), který pod rukama geniálního renesančního malíře vznikl zhruba okolo roku 1500, znázorňuje Ježíše Krista v modrém oděvu s pozvednutou pravou rukou a křišťálovou koulí v levé ruce.

V listopadu loňského roku bylo jedno z posledních pláten Leonarda da Vinciho vydraženo v aukční síní Christie's v New Yorku za neuvěřitelných 450,3 milionu dolarů (cca 9,8 miliardy korun). Podle historiků umění jde o jedno z méně než 20 pláten, která všestranný Leonardo úspěšně dokončil.   

Muzeum v podobě obrovského dómu, kryjícího několik minimalistických bílých objektů, ve kterém obraz nyní visí, loni v listopadu slavnostně otevřel francouzský prezident Emmanuel Macron. O návrh muzea se postaral slavný francouzský architekt Jean Nouvel.

V expozici je prezentováno přes 600 významných uměleckých děl a dalších 300 zápůjček ze sbírky pařížského Louvru. Okamžitě vám bude jasné, že vystavená díla mají zvláštní význam. Nechte je na sebe působit, prohlížejte si je, snažte se zapamatovat si zajímavé detaily…

Kde?

Louvre Abú Dhabí, Saadiyat Cultural District, Saadiyat Island – Abú Dhabí – Spojené arabské emiráty

Kdy?

Po: zavřeno; Út–St + So–Ne: 10–20 h; Čt–Pá: 10–22 h; Poslední vstup do muzea je 30 minut před uzavírací dobou. 

Za kolik?

Děti do 12 let včetně mají vstup zdarma. Děti a mládež od 13 do 22 let zaplatí 31,5 dirhamů (cca 175 korun). Plné vstupné je 63 dirhamů (cca 350 korun).  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Abú Dhabí

Zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/proc-musite-navstivit-muzeum-louvre-v-abu-dhabi-treba-kvuli-nejdrazsimu-prodanemu-obrazu-v-historii/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024