Tady nuda nebude! V Atlantis Aquaventure v Dubaji vznikne 34 m vysoká toboganová věž s 12 skluzavkami

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 9. 2019 • Přečteno 4172x

Které dítě nerado tráví čas ve vodě? Tak to bychom asi museli pátrat víc než pečlivě. Pobyt v dubajském vodním parku Aquaventure ale zaručeně potěší i dospěláky, kteří chtějí zažít trochu adrenalinu a odreagovat se.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Přestože do Aquaventure Waterparku Atlantis chodí většina návštěvníků za vodními radovánkami a pořádnou dávkou zábavy, vy můžete příjemně lenošit na 700 m dlouhé soukromé pláži nebo pro změnu navštívit některou z mnoha restaurací či stánků s občerstvením.

Máte dítka školou povinná? Pokud ano, vsadíme se, že to poslední, co by vás teď zajímalo, je plánování všelijakých výletů a dobrodružství. Ale až se za čas budete chtít osvobodit od všedních starostí, načerpat nové síly a společně si odpočinout, může se vám náš tip hodit. Tentokrát vás totiž chceme pozvat do jedinečného Aquaventure Waterparku Atlantis v Dubaji, kde vyroste zbrusu nová, 34 m vysoká toboganová věž s 12 skluzavkami.    

Aquaventure Waterpark Atlantis na světoznámém ostrově Palm Jumeirah má rozlohu 17 hektarů a byl navržen tak, abyste ani na chvíli nemuseli vylézat z vody a suchou nohou se přemisťovat mezi jednotlivými skluzavkami.

Ve snaze získat a udržet zájem místních i turistů tu neustále vymýšlejí nové a nové atrakce a netradiční aktivity. V příštím roce dokonce plánují rozšířit jejich počet až o 30 procent, což by mělo z Aquaventure rázem učinit jeden z největších vodních parků svého druhu na světě. Kromě nové toboganové věže s magickým trojzubcem na špici (Trident Tower) přibude také zábavní dětský areál se čtyřmi mini skluzavkami.    

V současnosti se největší oblibě mezi malými odvážlivci i těmi nejotrlejšími toboganovými veterány těší skluzavka Leap of Faith (Skok odvahy) dlouhá 27,5 m. I ta by se však měla brzy rozšířit o další jeden tobogan a prodloužit až na 34 m. Téměř vertikální pád ze Zigguratu, jenž vás vystřelí skrz lagunu plnou majestátních žraloků, tak bude ještě bláznivější a senzačnější než kdy dřív.

Splněným snem všech skutečných milovníků vodních radovánek se zdá být také 449 m dlouhá toboganová dráha Mammoth Blast. Dobrodružství chtivé děti si zase rády zaskotačí na skluzavkách Kidz Tornado s 24 tobogany nebo na Kidz Bowl se 14 tobogany.

A až se budou v mokrých plavkách třást zimou, určitě se s nimi zajděte, tentokrát už suchou nohou, podívat do místního delfinária či podmořské zoo.

Kde?

Atlantis The Palm – Crescent Rd, DubajSpojené arabské emiráty

Kdy?

Otevřeno je 7 dní v týdnu, vždy od 10 h až do západu slunce. Otevírací doba se tak v průběhu roku mění.

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Za kolik?

Jednodenní vstupenka je celodenní a doporučujeme ji zakoupit online předem. Dospělá osoba za ni zaplatí 320 dirhamů (cca 2071 korun), dítě 260 dirhamů (cca 1682 korun).

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/tady-nuda-nebude-v-atlantis-aquaventure-v-dubaji-vznikne-34-m-vysoka-toboganova-vez-s-12-skluzavkami/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024