Dubajská pláž Jumeirah Beach dostane nový „look“

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6697x

Kvůli rekonstrukci, která má trvat dva roky, se část nejproslulejší pláže ve Spojených arabských emirátech uzavřela už minulou neděli. Do roku 2016 se tu má postavit velkolepý projekt vodních kanálů.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Nejpopulárnější dubajská pláž se stejnojmenným parkem se zavírá. Část Jumeirah Beach se uzavřela minulou neděli, druhá část přijde na řadu až v prosinci. To vše kvůli dvouleté rekonstrukci. Po ní by na návštěvníky Dubaje měl čekat nový, velmi ambiciozní projekt městských vodních kanálů.

Vodní kanál v půlkruhovém tvaru, který rozšíří zátoku Dubai Creek, povede přes celé město a ústit bude do Perského zálivu, vyjde na 1,76 miliardy dirhamů, tedy asi 10,5 miliardy českých korun.

V první fázi rekonstrukce nový vodní kanál přetne čtyřiašedesátihektarový park Safa, který tak v budoucnu získá 2,5 km dlouhé nábřeží a 1,5 km veřejné pláže. Na nábřeží jsou plánovány stezky pro běžce, chodníky, lavičky a kavárny. Přes vodní plochu kanálu by měly vést i mosty pro pěší.

Druhá fáze stavebních úprav zahrne mosty na Jumeirah Road a Al Wasl Road, marínu pro soukromé čluny, vodní taxi a lávky spojující park Jumeirah Beach s parkem Safa.

Park Jumeirah Beach je nejstarším parkem v celých Spojených arabských emirátech. Jeho třináct hektarů společně se stejnojmennou pláží byly pro veřejnost uzavřeny v neděli 12. října. Znovuotevření po rekonstrukci se očekává na konci roku 2016.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubajska-plaz-jumeirah-dostane-novy-look/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024