Zmrzlina z mateřského mléka je zpět na londýnské scéně! Delikatesa či nechutnost? Posuďte sami...

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 4027x

Ochutnali byste zmrzlinu z mateřského mléka? V Londýně máte letos v létě jedinečnou příležitost...

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že 

Letos v srpnu se Lady Gaga rozhodla, že zmrzlinářskou firmu, která údajně vyrábí zmrzlinu s jejím jménem, ale bez jejího souhlasu, zažaluje. Firma se ale hájí, že slovo „gaga“ si jedna z nejúspěšnějších popových zpěvaček rozhodně nárokovat nemůže, protože patří každému malému dítěti, které podobná slova pronáší. 

Šokovat za každou cenu! Tak takový je hlavní záměr propagátorů zmrzliny z mateřského mléka a nejen na londýnské kulinářské scéně se jim to, zdá se, daří. Ať už vám to připadá správné nebo ne, hlavní ingrediencí speciality zmrzlinářství The Licktators v Londýně je skutečně mateřské mléko  nenahraditelná potravina, leč pro dospělé poněkud nevšední Proč to všechno?

Konzumovat mateřské mléko i v dospělosti? Možná si říkáte, že to už je trochu moc, jenže i tahle bizarní myšlenka má své zastánce a přinejmenším v jedné oblíbené zmrzlinárně v Londýně i jasný cíl. Britové se totiž už podruhé v historii rozhodli upozornit na význam kojení jak pro dítě, tak i pro matku. 

Oblíbené zmrzlinářství The Licktators ve spolupráci s propagátorkami kojení letos navázalo na akci z roku 2011 a na oslavu narození britského královského potomka přidalo do svých ledových pochutin místo kravského mléka to mateřské.  

Jedna z protagonistek, Victoria Hiley, chtěla touto akcí nejen vévodkyni Kate, ale i všem ostatním (britským) matkám připomenout, že kojení s sebou přináší nesporné výhody, a tak byl brzy na světě netradiční pokrm – „The Royal baby Gaga“ – zmrzlina z mateřského mléka s příchutí madagaskarské vanilky a citronové kůry.

Kontroverzní lahůdka, která má mimo jiné podpořit kojení na veřejnosti, je dostupná jak ve vybraných prodejnách v Londýně, tak také online. Vaničku zmrzliny pořídíte za cenu 19,99 liber (cca 743 Kč). Veškeré zisky z prodeje ovšem obratem putují na podporu kojení. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zmrzlina-z-materskeho-mleka-je-zpet/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024