Zveme vás do Londýna na největší kulturní událost roku! Otevření Nové Tate Modern je na spadnutí

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5133x

Kvůli rozšiřující se poptávce po moderním umění zahájila před pár lety slavná londýnská galerie Tate Modern proces transformace. Své nové výstavní prostory zpřístupní už v pátek 17. června

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Inspirací architektům při navrhování budovy byla Babylonská věž či sumerský zikkurat (stupňovitá věž)?

Velkolepá galerie moderního umění Tate Modern v Londýně se připravuje na otevření sebevědomé a velkorysé přístavby, díky níž se výstavní plocha galerie rozšíří o šedesát procent. Slavnostní zpřístupnění nové budovy je naplánováno na pátek 17. června.

Tate Modern, jež od roku 2000 sídlí v budově nepoužívané tepelné elektrárny Bankside na nábřeží řeky Temže v samém srdci Londýna, platí za přední světový výstavní prostor pro moderní a současné umění.

Ročně jejími branami projde na pět milionů návštěvníků a dá se očekávat, že jejich počet i nadále poroste.

Návrh této desetipatrové budovy futuristického vzezření má na svědomí osvědčená švýcarská dvojice – Jacques Herzog a Pierre de Meuron. Možná vám jejich jméno nic neřekne, ale proslavil je třeba návrh olympijského stadionu v Pekingu, přezdívaný také „ptačí hnízdo“.

Byť je nová budova „přilepena“ na jižní část původní elektrárny, o kousek ji převýší. Dominantou celé stavby ale i nadále zůstane stometrový komín. V nové budově se představí díla více než dvou stovek umělců z padesáti zemí. Na střeše vznikne veřejně přístupná terasa, restaurace a bar, místa pro gurmánské zážitky i hovory (nejen) o umění. 

Buďte s námi mezi prvními, kteří novou budovu v pátek 17. června navštíví. Těšit se můžete na třídenní multižánrový program (17.–19. června, 10:00–22:00 hod). Vstup je bezplatný. Více informací se dočtete na oficiálních webových stránkách galerie.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zveme-vas-do-londyna-na-nejvetsi-kulturni-udalost-roku-otevreni-nove-tate-modern/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024