Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší ze Švédska + KODAŇ + OSLO

komfortní hotel
7 dní
vlastní autobus na místě
žádné noční přejezdy
zkušený průvodce
7 dní17. 8. – 23. 8. 2016

Jediný termín v letošním roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 23 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Švédska, Dánska i Norska. Budete obdivovat barevné domky v Kodani, přejedete přes slavný Öresundský most a na vlastní oči spatříte švédské Stonehenge. Zhlédnete Trollhättanské vodopády, krásy Osla a samozřejmě Stockholm. Putujte s námi historií i přírodou a poznejte Skandinávii!

Na co se můžete těšit

 • Pohádkovou sochu Malé mořské víly
 • Druhý největší most na světě – Öresund
 • Unikátní stockholmská muzea a skanzen
 • Větrné mlýny na ostrově Öland

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do Kodaně, kde už vás bude čekat náš autobus Radynacestu, kterým se společně přesuneme do centra města a poté nás bude doprovázet po celou dobu našeho skandinávského putování. Podvečerní prohlídka Kodaně.

Prohlídku Kodaně začneme u nejznámějšího symbolu města – sochy Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena, která melancholicky hledí na připlouvající lodě. Od ní se přesuneme kolem pevnosti Kastellet ve tvaru pěticípé hvězdy postavené v 17. století k okouzlující fontáně Gefion znázorňující mýtickou bohyni dánských dějin, která podle legendy své čtyři syny proměnila ve voly. Přilehlý kostelík Sankt Albans Kirke nás okouzlí svými krásnými vitrážemi.

Budeme pokračovat k nádhernému baroknímu kostelu Marmorkirken a k zámku Amalienborg Slot, u kterého uvidíme královskou gardu v typických uniformách. Poté se přesuneme k malebnému nábřeží Nyhavn, které lemují barevné domky a kotví tu staré dřevěné lodě.

Ve večerních hodinách přejedeme přes slavný Öresundský most, který spojuje Dánsko se Švédskem a je druhým největším pevným mostem na světě. Odjezd na ubytování.

2.DEN

V ranních hodinách návštěva poloostrova Falsterbo s jednou z největších atrakcí v celém Švédsku, vikingskou rezervací Foteviken. Jedná se o rekonstrukci pozdně vikingské vesnice s vikingskými domy a obyvateli, kteří se rozhodli žít tak, jako kdysi žili Vikingové.

Po dopoledni stráveném v rezervaci se krátce zastavíme v městečku Kivik, abychom navštívili moštárnu Applet Hus a zejména obchůdek s jejich produkty. Budeme mít tak možnost zakoupit si různé produkty z jablek jako např. mošty, chutney, marmelády aj. a popř. dovézt tak originální suvenýry. 

Poté přejedeme do historicky unikátního městečka Kalmar, v němž se na krátkou dobu podepsala dohoda o spojení Švédska, Norska a Dánska. Město je přitažlivé svým úchvatným zámkem Kalmar Slott s vodními příkopem, četnými věžemi i tajnými chodbami. V bývalém parním mlýně se nachází hodně vyhledávané Městské muzeum. V centru města nalezneme také pláže ideální k procházce. 

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3.DEN

Dnešní dopoledne strávíme na ostrově Öland, který je nejoblíbenějším prázdninovým letoviskem Švédů včetně královské rodiny. Ostrov je posetý větrnými mlýny, runovými kameny a lemovaný nádhernými slunečnými plážemi.

Odpoledne zavítáme do města Linköping nacházející se v oblasti, kterou prochází tzv. kanál Göta, který spojuje svou sítí řek, jezer a umělých kanálů západní a východní pobřeží Švédska. Město Linköping je známé impozantní katedrálou Domkyrkauniverzitou či také událostí v historii země tzv. krvavou lázní v Linköpingu, při které bylo na sklonku 16. století popraveno mnoho vojáků katolické armády. V místním skanzenu Gamla si prohlédneme desítky půvabných domků z předminulého století, řemeslné dílny nebo dokonce malou čokoládovnu

Ve večerních hodinách přejedeme do hlavního města Švédska, do Stockholmu. Ubytování. 

4.DEN

Dnešní den bude patřit Stockholmu. Podíváme se k radnici Stadhuset vytvořenou z osmi miliónů cihel, kde se zájemci budou moci pokochat výhledem na celé město. Navštívíme také stockholmskou katedrálu Domkyrkan, v níž odpočívají švédští králové.

Poté se přes most pro pěší přesuneme z centra města na ostrov Djurgarden, malebný ostrov podobný parku s krásnými zahradami, místy k odpočinku a špičkovými stockholmskými muzei. Zájemci budou moci navštívit Skansen – vůbec první skanzen na světě z roku 1891, kde uvidíme domy a budovy z celé země a mimo jiné také ZOO s losy a soby nebo třeba ukázku tradičních řemesel.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách. 

5.DEN

Dnes se přesuneme z východního na západní pobřeží Švédska. Během cesty jsou naplánovány dvě delší zastávky. Ta první bude v kouzelné oblasti Smögen, jejíž nádherná dřevěná promenáda lemována barevnými domečky jako v Kodani je nezapomenutelná. Tou druhou zastávkou bude tajuplný Blomsholm, který bývá nazýván švédským Stonehenge. Jedná se o jeden z nejstarších menhirů obestřený mnoha tajemnými hádankami.

Ve večerních hodinách se kolem působivého Iddefjordu, který leží na hranici Švédska s Norskem, podél jezera Mjosa, přesuneme do Osla

6.DEN

Třetí nejdražší evropské město Oslo nás příjemně naladí svým poklidným děním v ulicích, až nebudete chtít věřit, že jste v hlavním městě Norska. Po hlavní nákupní třídě projdeme centrem města až k zahradám královského sídla. Během procházky uvidíme Právnickou fakultu univerzityNárodní divadlo i galerii či sídlo parlamentu Storting. Od budovy Radnice, ve které se každoročně předává Nobelova cena míru, je to jenom kousíček do oselského přístavu, odkud se dá pěšky dojít k Opeře, z jejíž šikmé střechy se lze rozhlédnout po okolí, např. směrem ke středověké pevnosti Akershus

Odpoledne se vydáme do jednoho z nejznámějších parků Evropy, Frognerparken, kde si můžeme odpočinout ve venkovních kavárnách mezi cca 200 sochami Gustava Vigelanda či zhlédnout expozici věnovanou norskému umělci.

Večer návrat na ubytování. 

7.DEN

V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet zpět do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Ing. Martina Poláková – přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • letenku Praha – Kodaň a Oslo – Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • doprava autobusem Radynacestu v rámci programu
 • 6x ubytování v hotelu
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo za příplatek 1 000 CZK – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

721 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Ohlasy cestovatelůChcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Sledovat

Nová dávka Inspirace!

Tak trochu jiný katalog tipů,
rad a reportáží z cest zdarma.