Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší ze Švédska + KODAŇ + OSLO

komfortní hotel
7 dní
vlastní autobus na místě
žádné noční přejezdy
zkušený průvodce
7 dní17. 8. – 23. 8. 2016

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 23 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Výjimečný poznávací zájezd, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Švédska, Dánska i Norska. Budete obdivovat barevné domky v Kodani, přejedete přes slavný Öresundský most a na vlastní oči spatříte švédské Stonehenge. Zhlédnete Trollhättanské vodopády, krásy Osla a samozřejmě Stockholm. Putujte s námi historií i přírodou a poznejte Skandinávii!

Na co se můžete těšit

 • Pohádkovou sochu Malé mořské víly
 • Druhý největší most na světě – Öresund
 • Unikátní stockholmská muzea a skanzen
 • Větrné mlýny na ostrově Öland

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do Kodaně, kde už vás bude čekat náš autobus Radynacestu, kterým se společně přesuneme do centra města a poté nás bude doprovázet po celou dobu našeho skandinávského putování. Podvečerní prohlídka Kodaně.

Prohlídku Kodaně začneme u nejznámějšího symbolu města – sochy Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena, která melancholicky hledí na připlouvající lodě. Od ní se přesuneme kolem pevnosti Kastellet ve tvaru pěticípé hvězdy postavené v 17. století k okouzlující fontáně Gefion znázorňující mýtickou bohyni dánských dějin, která podle legendy své čtyři syny proměnila ve voly. Přilehlý kostelík Sankt Albans Kirke nás okouzlí svými krásnými vitrážemi.

Budeme pokračovat k nádhernému baroknímu kostelu Marmorkirken a k zámku Amalienborg Slot, u kterého uvidíme královskou gardu v typických uniformách. Poté se přesuneme k malebnému nábřeží Nyhavn, které lemují barevné domky a kotví tu staré dřevěné lodě.

Ve večerních hodinách přejedeme přes slavný Öresundský most, který spojuje Dánsko se Švédskem a je druhým největším pevným mostem na světě. Odjezd na ubytování.

2.DEN

V ranních hodinách návštěva poloostrova Falsterbo s jednou z největších atrakcí v celém Švédsku, vikingskou rezervací Foteviken. Jedná se o rekonstrukci pozdně vikingské vesnice s vikingskými domy a obyvateli, kteří se rozhodli žít tak, jako kdysi žili Vikingové.

Po dopoledni stráveném v rezervaci se krátce zastavíme v městečku Kivik, abychom navštívili moštárnu Applet Hus a zejména obchůdek s jejich produkty. Budeme mít tak možnost zakoupit si různé produkty z jablek jako např. mošty, chutney, marmelády aj. a popř. dovézt tak originální suvenýry. 

Poté přejedeme do historicky unikátního městečka Kalmar, v němž se na krátkou dobu podepsala dohoda o spojení Švédska, Norska a Dánska. Město je přitažlivé svým úchvatným zámkem Kalmar Slott s vodními příkopem, četnými věžemi i tajnými chodbami. V bývalém parním mlýně se nachází hodně vyhledávané Městské muzeum. V centru města nalezneme také pláže ideální k procházce. 

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3.DEN

Dnešní dopoledne strávíme na ostrově Öland, který je nejoblíbenějším prázdninovým letoviskem Švédů včetně královské rodiny. Ostrov je posetý větrnými mlýny, runovými kameny a lemovaný nádhernými slunečnými plážemi.

Odpoledne zavítáme do města Linköping nacházející se v oblasti, kterou prochází tzv. kanál Göta, který spojuje svou sítí řek, jezer a umělých kanálů západní a východní pobřeží Švédska. Město Linköping je známé impozantní katedrálou Domkyrkauniverzitou či také událostí v historii země tzv. krvavou lázní v Linköpingu, při které bylo na sklonku 16. století popraveno mnoho vojáků katolické armády. V místním skanzenu Gamla si prohlédneme desítky půvabných domků z předminulého století, řemeslné dílny nebo dokonce malou čokoládovnu

Ve večerních hodinách přejedeme do hlavního města Švédska, do Stockholmu. Ubytování. 

4.DEN

Dnešní den bude patřit Stockholmu. Podíváme se k radnici Stadhuset vytvořenou z osmi miliónů cihel, kde se zájemci budou moci pokochat výhledem na celé město. Navštívíme také stockholmskou katedrálu Domkyrkan, v níž odpočívají švédští králové.

Poté se přes most pro pěší přesuneme z centra města na ostrov Djurgarden, malebný ostrov podobný parku s krásnými zahradami, místy k odpočinku a špičkovými stockholmskými muzei. Zájemci budou moci navštívit Skansen – vůbec první skanzen na světě z roku 1891, kde uvidíme domy a budovy z celé země a mimo jiné také ZOO s losy a soby nebo třeba ukázku tradičních řemesel.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách. 

5.DEN

Dnes se přesuneme z východního na západní pobřeží Švédska. Během cesty jsou naplánovány dvě delší zastávky. Ta první bude v kouzelné oblasti Smögen, jejíž nádherná dřevěná promenáda lemována barevnými domečky jako v Kodani je nezapomenutelná. Tou druhou zastávkou bude tajuplný Blomsholm, který bývá nazýván švédským Stonehenge. Jedná se o jeden z nejstarších menhirů obestřený mnoha tajemnými hádankami.

Ve večerních hodinách se kolem působivého Iddefjordu, který leží na hranici Švédska s Norskem, podél jezera Mjosa, přesuneme do Osla

6.DEN

Třetí nejdražší evropské město Oslo nás příjemně naladí svým poklidným děním v ulicích, až nebudete chtít věřit, že jste v hlavním městě Norska. Po hlavní nákupní třídě projdeme centrem města až k zahradám královského sídla. Během procházky uvidíme Právnickou fakultu univerzityNárodní divadlo i galerii či sídlo parlamentu Storting. Od budovy Radnice, ve které se každoročně předává Nobelova cena míru, je to jenom kousíček do oselského přístavu, odkud se dá pěšky dojít k Opeře, z jejíž šikmé střechy se lze rozhlédnout po okolí, např. směrem ke středověké pevnosti Akershus

Odpoledne se vydáme do jednoho z nejznámějších parků Evropy, Frognerparken, kde si můžeme odpočinout ve venkovních kavárnách mezi cca 200 sochami Gustava Vigelanda či zhlédnout expozici věnovanou norskému umělci.

Večer návrat na ubytování. 

7.DEN

V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet zpět do ČR.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Martina Poláková – přímá linka: +420 776 028 448

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • letenku Praha – Kodaň a Oslo – Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • doprava autobusem Radynacestu v rámci programu
 • 6x ubytování v hotelu
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 23 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo za příplatek 1 000 CZK – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

720 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůCestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Zážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.