Přístav v Oslu: hlavní přístav výletních lodí

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 1. 2018 • Přečteno 5175x

Ročně místními terminály údajně projde na 6 miliónů pasažérů velkých výletních lodí. Trajektovou dopravou se odsud dostanete do Dánska a Německa.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do OslaZobrazit zájezdy

Přístav v Oslu je součástí samého centra norské metropole. Táhne se v délce 10 kilometrů na samém okraji hluboko zasazeného Oslofjordu. Je-li hezké počasí, je procházka podél přístavu příjemně stráveným časem v hlavním městě Norska.

Oslo jako dopravní přístav

Večerní přístavVečerní přístav

Statistiky praví, že denně přístav odbaví na 60 lodí jak nákladních tak osobních. Ročně místními terminály údajně projde na 6 miliónů pasažérů velkých výletních lodí. Trajektovou dopravou se odsud dostanete do Dánska a Německa.

Přístavem lze absolvovat organizovanou plavbu, v rámci které si prohlídnete všechny obří výletní lodě, které zde v pravidelných intervalech kotví. Lodě lze ale vidět i z několika zajímavých míst města. Například z vyhlídkové plošiny Opery, z královské pevnosti Askerhus nebo od budovy Radnice. Při procházkách přístavem lze naopak zhlédnout všechny tyto pamětihodnosti od moře.

Oslo jako přístav rybářů

Kotví tady jak výletní lodě, tak rybářskéKotví tady jak výletní lodě, tak rybářské

Součástí přístavu v Oslu je samozřejmě i přístav rybářský. Rybolov je v Norsku tradičně jednou z hlavních součástí obživy místních obyvatel. Již z historických podtextů vyplývá, že zcela přirozeným byl ve zdejších zeměpisných šířkách i lov kytovců.

V roce 1972 se však svět domluvil na zákonech zakazujících lov velryb. V následujících letech tak většina zemí od lovu kytovců ustoupila. Výjimku dodnes tvoří například Japonsko, Island a hlavně Norsko. Lov velryb je v této zemi absolutně legální a zcela běžně si ve zdejších restauracích či na rybářských tržištích můžete toto tmavé maso zakoupit.

Norové ročně zabijí kolem 500 kusů těchto velkých ryb a jsou samozřejmě podrobováni velice přísné kritice světa. Norsko se však tvrdošíjně dál brání a odkazuje na tradici, která sahá až do dob Vikingů.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Norsko (Oslo)

Poznejte město u fjordu

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Osla

Zájezdy do Osla

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pristav-v-oslu-hlavni-pristav-vyletnich-lodi/Doporučujeme z Norska

Nejnovější z NorskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024