Přístav v Oslu: hlavní přístav výletních lodí

Vladimíra Svitáková Vladimíra Svitáková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 15. 1. 2018 • Přečteno 1875x

Ročně místními terminály údajně projde na 6 miliónů pasažérů velkých výletních lodí. Trajektovou dopravou se odsud dostanete do Dánska a Německa.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do OslaZobraz zájezdy

Přístav v Oslu je součástí samého centra norské metropole. Táhne se v délce 10 kilometrů na samém okraji hluboko zasazeného Oslofjordu. Je-li hezké počasí, je procházka podél přístavu příjemně stráveným časem v hlavním městě Norska.

Oslo jako dopravní přístav

Večerní přístavVečerní přístav

Statistiky praví, že denně přístav odbaví na 60 lodí jak nákladních tak osobních. Ročně místními terminály údajně projde na 6 miliónů pasažérů velkých výletních lodí. Trajektovou dopravou se odsud dostanete do Dánska a Německa.

Přístavem lze absolvovat organizovanou plavbu, v rámci které si prohlídnete všechny obří výletní lodě, které zde v pravidelných intervalech kotví. Lodě lze ale vidět i z několika zajímavých míst města. Například z vyhlídkové plošiny Opery, z královské pevnosti Askerhus nebo od budovy Radnice. Při procházkách přístavem lze naopak zhlédnout všechny tyto pamětihodnosti od moře.

Testujeme osobněNedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý. Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži.Více o testování

Oslo jako přístav rybářů

Kotví tady jak výletní lodě, tak rybářskéKotví tady jak výletní lodě, tak rybářské

Součástí přístavu v Oslu je samozřejmě i přístav rybářský. Rybolov je v Norsku tradičně jednou z hlavních součástí obživy místních obyvatel. Již z historických podtextů vyplývá, že zcela přirozeným byl ve zdejších zeměpisných šířkách i lov kytovců.

V roce 1972 se však svět domluvil na zákonech zakazujících lov velryb. V následujících letech tak většina zemí od lovu kytovců ustoupila. Výjimku dodnes tvoří například Japonsko, Island a hlavně Norsko. Lov velryb je v této zemi absolutně legální a zcela běžně si ve zdejších restauracích či na rybářských tržištích můžete toto tmavé maso zakoupit.

Norové ročně zabijí kolem 500 kusů těchto velkých ryb a jsou samozřejmě podrobováni velice přísné kritice světa. Norsko se však tvrdošíjně dál brání a odkazuje na tradici, která sahá až do dob Vikingů.

Vladimíra Svitáková

Vladimíra SvitákováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 8 zájezdů

Norsko (Oslo)

Poznejte město u fjordu

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Osla

Zobrazit aktuální zájezdy do Osla

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pristav-v-oslu-hlavni-pristav-vyletnich-lodi/

Doporučujeme z Norska

Nejnovější z NorskaNová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!