4 zajímavosti, které jste nevěděli o řeckém ostrově Vidos

Lenka Jindrová Lenka Jindrová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 3. 2024 • Přečteno 325x

Ostrůvek ležící kousek od Kerkyry je přírodním rájem s krásnými plážemi a borovicovými lesy. Jeho důležitost ale byla a je i v něčem jiném. V čem?

Vyberte si z našich zájezdů na KorfuZobrazit zájezdy

Pokud hledáte únik ze spleti rušných uliček hlavního města Korfu, Kerkyry, možná byste měli zvážit návštěvu ostrova Vidos, malého zalesněného ostrůvku, který leží jen půl kilometru od starého přístavu.

Ostrov Vidos je nejen přírodním rájem s nádhernými odlehlými plážemi a tichými borovicovými lesy, ale také místem historického a kulturního významu. Zde je několik faktů o ostrově Vidos, které jste možná nevěděli:

1. Strategický bod obrany

Ostrov sloužil jako skvělý bod obranyOstrov sloužil jako skvělý bod obrany

Ostrov Vidos byl kdysi strategickým bodem obrany Korfu a byl opevněn různými cizími mocnostmi, například Benátčany, Francouzi a Brity. Britové z Vidosu udělali téměř neproniknutelnou pevnost, než při svém odchodu zničili své vlastní i všechna předchozí opevnění. 

2. Karanténní nemocnice

Ostrov Vidos sloužil jako karanténní nemocniceOstrov Vidos sloužil jako karanténní nemocnice

Ostrov Vidos sloužil jako karanténní nemocnice pro nemocné srbské vojáky, kteří dorazili na Korfu po ústupu srbské armády a části civilního obyvatelstva přes Černou Horu a Albánii v roce 1915. Zatímco hlavní tábory zotavující se armády byly na samotném Korfu, vojáci nakaženi tyfem byli umístěni na ostrově Vidos, aby se zabránilo epidemiím, a byli zde léčeni v karanténním táboře. 

3. Přírodní rezervace

Na ostrově se nachází přírodní rezervaceNa ostrově se nachází přírodní rezervace

Na ostrově Vidos se nachází ptačí a přírodní rezervace Korfu, kde se setkáte s divokými králíky, bažanty a kozami, kteří na ostrově žijí. Na ostrově hned u přístavního mola je pěkná taverna, kde si kromě tradičních řeckých pokrmů můžete vychutnat i nádherný výhled přes moře na panorama města Korfu s jeho historickými budovami.

4. Levné lodní spojení

Na ostrov se dostanete dobrým lodním spojenímNa ostrov se dostanete dobrým lodním spojením

Na ostrov Vidos se dostanete za pár euro pravidelnou lodní linkou, která vyplouvá ze starého přístavu v Kerkyře v hlavní sezóně každou cca hodinu. 

Ostrov Vidos je skrytý klenot, jenž nabízí nádhernou kombinaci přírody, historie a kultury. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat jinou stránku Korfu a dozvědět se více o jeho minulosti i současnosti. Nenechte si ujít příležitost navštívit tento úžasný ostrov při své příští cestě na Korfu!

Lenka Jindrová

Lenka JindrováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Řecko (Korfu)

Navždy svěží Korfu

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Korfu

Zájezdy na Korfu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/4-zajimavosti-ktere-jste-nevedeli-o-ostrove-vidos/Doporučujeme z Řecka

Nejnovější z ŘeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024