Abrakadabra (nebo raději Lumos)! Harry Potter vykouzlí v New Yorku největší tematický obchod světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2020 • Přečteno 4684x

Hledání toho nejlepšího místa, kam vyrazit s dětmi, je někdy těžší než pátrání po dalším viteálu. Návštěva největšího potterovského obchodu bude ale trefou do černého!

Vyberte si z našich 11 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Víte, že…

Sedm původních knih o čarodějnickém učni se na celém světě prodalo 450 milionů exemplářů. Vydány byly v 79 jazycích.

Pokud toužíte alespoň na chvíli vstoupit do světa oblíbeného kouzelníka Harryho Pottera, ale zároveň nejste příznivci zábavních parků, New York vám k takovému výletu poskytne ty nejlepší možné podmínky. Teď už totiž nemusíte o proprietách z Příčné ulice (kouzelnické hůlce s pery bájného Fénixe nevyjímaje) dětem jen číst, ale můžete jim je rovnou pořídit v největším obchodě věnovaném slavnému čarodějnickému učni na světě.

Specializovaných obchodů, které nabízejí potterovské suvenýry, se za poslední roky vyrojilo všude možně docela dost. Na špici však může být jen jedna, ta největší na světě, vlajková třípatrová prodejna společnosti Warner Bros.

Čarodějný svět Harryho Pottera neboli Wizarding World of Harry Potter se natrvalo zabydlí v městské čtvrti Flatiron District, pojmenované po trojúhelníkové Flatiron Building (známé jako Žehlička), ikonické výškové budově na rohu 23. ulice, 5. Avenue a Broadwaye na newyorském Manhattanu.     

Představte si místo plné pozoruhodných artefaktů a magických pomůcek, krásných kostýmů a impozantních hábitů, speciálně pro tento obchod navržených kouzelnických hůlek (jádro z magické substance je samozřejmostí) a legendárních bonbonů Bertie Botts opravdu nezapomenutelných chutí, od docela tradiční skořice přes bláznivou příchuť ušního mazu, špíny, shnilého vejce až po mýdlo.

Při vstupu do této netuctové prodejny se fanoušci z celého světa nechají vtáhnout do magického světa před svýma očima a na chvíli zapomenou na realitu venku. Čeká je množství interaktivních zážitků a expozic i desítky skvělých fotografických příležitostí.  

Podle amerického listu The Wall Street Journal si zde návštěvníci budou moci dopřát také něco tematického k jídlu a pití. V plánu je i výdej občerstvení z okénka na ulici a pouliční kavárna s dostatečnou zásobou máslového ležáku. Na slavnostní otevření si však spolu s dětmi budete muset počkat až do léta, tedy pokud zrovna nejste Hermiona Grangerová a nevlastníte obraceč času.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/abrakadabra-nebo-radeji-lumos-harry-potter-vykouzlil-v-new-yorku-nejvetsi-tematicky-obchod-sveta/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024