Harry Potter: Co skrývá čarodějný sirotek z Bradavic?

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7225x

Příběh Harry Pottera vás doslova pohltí a bude vám připadat, že tajemný svět magie skutečně existuje!

36 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobraz zájezdy

„Harry, ty jseš totiž čaroděj.“ V chatrči se rozhostilo úplné ticho. Bylo slyšet jen moře a kvílení větru. „Cože jsem?“ vydechl Harry.

Poutavý příběh

Zavřete oči a přeneste se s námi do tajemného světa čar a kouzel! Příběh brýlatého kluka s jizvou ve tvaru blesku na čele vás pohltí a bude vám připadat, že tajemný svět magie skutečně existuje! Autorka sedmi knih Harryho Pottera J. K. Rowlingová vdechla život příběhu, který se zapsal do srdce každého čtenáře bez ohledu na věk.

Sotva budete během čtení věřit, že vlastně žádná škola čar a kouzel neexistuje, ba naopak, budete si klást otázky, jakou hůlku byste si na Příčné ulici pořídili a jak vlastně chutnají Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. Jelikož se děj odehrává v Londýně a okolí, můžeme se do světa magie přenést téměř okamžitě.

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Dětství Harryho Pottera

Harry Potter je sirotek, který vyrůstal v rodině Dursleyových. Po smrti jeho rodičů byl vychováván svojí tetou Petunií a strýcem Vernonem. Dětství neměl jednoduché, často byl přehlížen, lásky se mu nedostávalo a byl terorizován svým bratrancem Dudleyem.

V den svých 11. narozenin se dozvídá, že je čaroděj, tím se mu otevírá svět čar a kouzel. Začíná studovat na nejznámější čarodějnické škole v Bradavicích, kde odhaluje nejedno tajemství a odkrývá krůček po krůčku historii sebe a svých rodičů.

A příběh pokračuje

Harry Potter má ve škole dva nejlepší kamarády Rona a Hermionu, kteří mu pomáhají rozluštit kouzelnické záhady. Posláním Harryho je zabít obávaného černokněžníka lorda Voldemorta, který sužoval po dlouhá léta kouzelnický svět a je to právě on, kdo zabil Harryho rodiče, Lily a Jamese, a pokoušel se zabít také Harryho.

Díky lásce rodičů se však smrtelná kletba obrátila proti černokněžníkovi a ten na nějakou dobu zmizel. Nezemřel však a číhá na dobu, kdy se bude moct vrátit a zahájit krutovládu. Ovšem teď má proti sobě Harryho s kamarády, učitelským sborem a ředitelem Bradavické školy Albusem Brumbálem.

Čtení na podobné témaStudio Harryho Pottera: Kde se natáčely příběhy čaroděje z Bradavic? Rady a tipy na cestuPřečíst

Tak začíná boj dobra se zlem, napínavých 7 knih a 8 filmových zpracování (Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve a poslední kniha a film, který byl rozdělen do dvou částí Harry Potter a Relikvie smrti).

„Copak kouzelníci mají banky?“ zeptal se Harry. „Jenom tu jednu. U Gringottovejch. Vedou ji skřetové,“ odpověděl Hagrid. Harrymu upadl kousek uzenky, kterou držel v ruce. „Skřetové?“ A víte, že můžete vidět onu kouzelnickou banku? Nachází se v Londýně.

Ve chvíli, kdy se had rychle prosmýkl kolem něj, Harry by býval přísahal, že zaslechl tichý syčivý hlas: „Už jdu, Brazzzílie. Mnoho štěssstí, amigo.“ A kde že to Harry zrovna byl? V londýnské ZOO.

Harry přidal do kroku. Přepážka byla stále blíž a blíž. Láká Vás vidět nástupiště 9 a tři čtvrtě? Je to možné na londýnském nádraží Kingʼs Cross. Projdete na druhou stranu?

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 21 zájezdů

Pro rodiče a děti

Poznání = zábava… s dětmi!

Vyberte si jeden z našich 36 zájezdů

Zobrazit aktuální zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 31. května

Londýn a Harry Potter

Objevte filmový Londýn

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Londýna na téma: Harry Potter

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/harry-potter/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!