Harry Potter: Co skrývá čarodějný sirotek z Bradavic?

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18038x

Příběh Harry Pottera vás doslova pohltí a bude vám připadat, že tajemný svět magie skutečně existuje!

34 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

„Harry, ty jseš totiž čaroděj.“ V chatrči se rozhostilo úplné ticho. Bylo slyšet jen moře a kvílení větru. „Cože jsem?“ vydechl Harry.

Poutavý příběh

Zavřete oči a přeneste se s námi do tajemného světa čar a kouzel! Příběh brýlatého kluka s jizvou ve tvaru blesku na čele vás pohltí a bude vám připadat, že tajemný svět magie skutečně existuje! Autorka sedmi knih Harryho Pottera J. K. Rowlingová vdechla život příběhu, který se zapsal do srdce každého čtenáře bez ohledu na věk.

Sotva budete během čtení věřit, že vlastně žádná škola čar a kouzel neexistuje, ba naopak, budete si klást otázky, jakou hůlku byste si na Příčné ulici pořídili a jak vlastně chutnají Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. Jelikož se děj odehrává v Londýně a okolí, můžeme se do světa magie přenést téměř okamžitě.

Dětství Harryho Pottera

Dům v Zobí ulici, kde Harry vyrůstalDům v Zobí ulici, kde Harry vyrůstal

Harry Potter je sirotek, který vyrůstal v rodině Dursleyových. Po smrti jeho rodičů byl vychováván svojí tetou Petunií a strýcem Vernonem. Dětství neměl jednoduché, často byl přehlížen, lásky se mu nedostávalo a byl terorizován svým bratrancem Dudleyem.

V den svých 11. narozenin se dozvídá, že je čaroděj, tím se mu otevírá svět čar a kouzel. Začíná studovat na nejznámější čarodějnické škole v Bradavicích, kde odhaluje nejedno tajemství a odkrývá krůček po krůčku historii sebe a svých rodičů.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

A příběh pokračuje

Do školy jezdil Harry se svými spolužáky Bradavickým expresemDo školy jezdil Harry se svými spolužáky Bradavickým expresem

Harry Potter má ve škole dva nejlepší kamarády Rona a Hermionu, kteří mu pomáhají rozluštit kouzelnické záhady. Posláním Harryho je zabít obávaného černokněžníka lorda Voldemorta, který sužoval po dlouhá léta kouzelnický svět a je to právě on, kdo zabil Harryho rodiče, Lily a Jamese, a pokoušel se zabít také Harryho.

Díky lásce rodičů se však smrtelná kletba obrátila proti černokněžníkovi a ten na nějakou dobu zmizel. Nezemřel však a číhá na dobu, kdy se bude moct vrátit a zahájit krutovládu. Ovšem teď má proti sobě Harryho s kamarády, učitelským sborem a ředitelem Bradavické školy Albusem Brumbálem.

Čtení na podobné témaStudio Harryho Pottera: Kde se natáčely příběhy čaroděje z Bradavic? Rady a tipy na cestuPřečíst

Tak začíná boj dobra se zlem, napínavých 7 knih a 8 filmových zpracování (Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve a poslední kniha a film, který byl rozdělen do dvou částí Harry Potter a Relikvie smrti).

„Copak kouzelníci mají banky?“ zeptal se Harry. „Jenom tu jednu. U Gringottovejch. Vedou ji skřetové,“ odpověděl Hagrid. Harrymu upadl kousek uzenky, kterou držel v ruce. „Skřetové?“ A víte, že můžete vidět onu kouzelnickou banku? Nachází se v Londýně.

Ve chvíli, kdy se had rychle prosmýkl kolem něj, Harry by býval přísahal, že zaslechl tichý syčivý hlas: „Už jdu, Brazzzílie. Mnoho štěssstí, amigo.“ A kde že to Harry zrovna byl? V londýnské ZOO.

Harry přidal do kroku. Přepážka byla stále blíž a blíž. Láká Vás vidět nástupiště 9 a tři čtvrtě? Je to možné na londýnském nádraží Kingʼs Cross. Projdete na druhou stranu?

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. března

Londýn a Harry Potter

Objevte filmový Londýn

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Londýna na téma: Harry Potter

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/harry-potter/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024