Adventní Mnichov: metropole piva trochu jinak

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21260x

Bavorská metropole Mnichov je v době adventu oděna do historického hávu.

Vyberte si z našich 4 zájezdů do NěmeckaZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Pojedete-li s dětmi, zastavte se na Karlově náměstí. Kromě slavné vstupní brány do města a stylových stánků s občerstvením tu v zimě mají velké dětské kluziště. Nechybí půjčovna bruslí či animační programy.

Bavorská „metropole piva“ se v době adventní mění v metropoli vánoční. Konají se tu kouzelné adventní trhy, které na vás dýchnou jak monumentálností, tak typicky německým klidem a pohodou. Šarm jiim dodává atmosféra tohoto hlavního města Bavorska. Nad vánočními stánky se tyčí chrám Panny Marie (Frauenkirche), budovy Staré i Nové radnice, nejstarší kostel ve městě Peterskirche i další památky.

Trhy

Nejnavštěvovanější trhy Mnichova najdete v centru města na náměstí Marienplatz. Každoročně tu stojí třicetimetrový vánoční strom a místní radnice se proměňuje v nebeskou pracovnu, ve které si děti mohou vyzkoušet nejrůznější umělecká řemesla i pečení vánočních dobrot.

Až v podvečerních hodinách uslyšíte alpské písně, znějící z radničního balkónu, naskočí vám možná až hroší kůže. V době adventu se v Mnichově také se svařákem a perníkem v ruce můžete projet vánoční tramvají.

Vánoční stánky najdete také rozmístěné podél ulic Kaufingerstrasse a Weinstrasse. Je tu i Jesličkový trh s tradicí více než 200 let. Novějšího data je naopak trh na náměstí Viktualienmarkt – celoročně otevřené tržiště, kam se chodí především pro čerstvé potraviny. V době adventu se nabídka rozrůstá o vybrané vánočí pochoutky i potřeby k přípravě cukroví i vánoční výzdoby. Na sousedním trhu Rindermarkt seženete mimo jiné i vše potřebné k výrobě vlastního betlému.

Při návštěvě vánočních trhů v Mnichově si možná budete připadat, jako byste se vrátili do časů středověku. Ve stáncích totiž kromě tradičních řemeslných výrobků zahlédnete i meče, různé části zbrojí i starodávné předměty. Jistě vás okouzlí i svíčky, pochodně a dřevěné lucerny, osvětlující zdejší uličky.

Vánoční dobroty

Až se budete chtít zahřát lahodným mokem, zkuste šálek svařeného vína či punče nebo medovinu. Tradičně se tu také připravuje mnichovská Feuerzangenbowle. Stánkař nad nádobu s červeným vínem kleštěmi upevní velkou, rumem nasáklou, kostku cukru, kterou zapálí a nechá ji ve zkaramelizované podobě skapat do vína. Nápoj tak získá charakteristickou a ničím nenahraditelnou příchuť.

A protože Mnichov je metropolí piva, nenechte si ujít posezení v některé z mnoha městských pivnic. Nejstarší a nejznámější z nich je Dvorní pivovar – Hofbräuhaus, který se nachází jen pár kroků od náměstí Marienplatz.

Navštivte bavorskou metropoli v době adventu a nechte se unést slavnostní atmosférou vánočně vyzdobeného města. Mnichovské vánoční trhy vás rozhodně nezklamou.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 9. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-mnichov/Doporučujeme z Německa

Nejnovější z NěmeckaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024